آن‌ها این بار دست به ساخت مدل XTR زده‌اند که در نمایشگاه SEMA در لاس‌وگاس از آن رونمایی شد. این خودرو تمام انتظاراتی که از خودرویی خاص خواهید داشت را می‌تواند براورده کند٬ البته اگر شما به موتور پرقدرت V12 پر سر و صدا و مارمولک‌ها علاقه‌مند باشید.

 

البته نه خود مارمولک بلکه طرح روی بدن آن٬ در طراحی داخلی این خودرو از چرم طلایی رنگ استفاده شده‌ است که طرح چرم الهام گرفته شده از پوست مارمولک است. شرکتی در بلغارستان به نام Vilner که تخصصش در طراحی داخل خودرو است٬ مسئولیت توسعه کابین ترامونتانا را بر عهده گرفته است.

tramontana_XTR tramontana_XTR

در این خودرو از طیف وسیعی از رنگ طلایی استفاده شده از بدنه و رینگ‌ها گرفته تا داخل خودرو٬ صندلی‌ها و دستگیره‌ها که نمایی خاص و در عین حال لوکس را ایجاد کرده است. همچنین این خاص بودن با دو صندلی این خودرو که به صورت پشت سر هم جاسازی شده‌اند و فرمان زیبا که دکمه‌های بوق در زیر آن پنهان شده‌اند٬ بسیار بیشتر هم شده است.

 

در زیر پوست این مارمولک صندوق طلایی دیگری نیز به چشم می‌خورد. موتور ۵٫۵ لیتری بهینه شده مرسدس با دوازده سیلندر که توان تولید ۸۷۶ اسب بخار قدر به همراه ۹۱۸ نیوتن متر گشتاور را دارد. موتور V12 این خودرو میزبان دو توربو با گیربکس هفت سرعته است که نیرو را به چرخ‌های عقب میرساند. وزن این شمش طلای ۲۴ عیار تنها ۱۲۶۸ کیلوگرم است که قادر است در ۳٫۳ ثانیه خود را به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند.

 

XTR مدتی می‌شود که رونمایی شده ولی نمایشگاه SEMA موقعیتی شد تا دوباره این خودرو را بر سر زبان‌ها بیندازد و چشم‌ها را بر روی رنگ طلایی‌اش متمرکز کند. اگر بخواهیم درباره قیمت آن صحبت کنیم باید گفت که روی جواهرات کم‌یاب به راستی نمی‌توان قیمت گذاری کرد ولی شاید به زودی سازنده‌گان این خودرو بتوانند قیمتی متعادل برایش رقم بزنند.

tramontana_XTR tramontana_XTR tramontana_XTR tramontana_XTR tramontana_XTR tramontana_XTR tramontana_XTR tramontana_XTR tramontana_XTR tramontana_XTR