درنگ: همه انسان‎ها دوست دارند خوش‎پوش باشند. برخی خوش‌پوشی را در داشتن ظاهری آراسته و مرتب می‎بینند و لباس‎های زیبا می‎پوشند؛ چیزی که از نظر خودشان و به سلیقه خودشان زیبا باشد، برخی هم معتقدند پوشیدن لباس‎های مارک‎دار آن‌ها را خوش‎پوش می‎کند چون با سلیقه بهترین طراحان دنیا تهیه شده است. اما مواردی وجود دارد که با رعایت آن می‏‌توانید خوش‌پوش‎تر باشید. یکی از مسائلی که در کنار خوش‏‌پوشی مطرح است خوش استایل بودن است و این که انسان‌‎ها به اصطلاح سنگین باشند. در زیر به برخی موارد اشاره می‎کنیم:

عطر

سعی کنید از عطر استفاده کنید و آن را به پوستتان اسپری کنید. انتخاب بوی آن به سلیقه شما ربط دارد و بوی عطر یکی از مواردی است که شخصیت شما را می‏‌سازد.

زیورآلات

سعی کنید زیورآلاتی را استفاده کنید که منحصربه فرد و تک باشند. این که انگشتر یا دستبندی گران‌قیمت استفاده کنید به این معنی نیست که حتما خوش استایل شده‎اید.

کت‎های کلاسیک

همیشه سعی کنید خیلی بیشتر از چیزی که برای باقی لباس‎ها وقت می‎گذارید، برای کت وقت بگذارید. یک کت یا یک ژاکت مناسب می‎تواند تاثیر زیادی در جلوه شما داشته باشد و اولین چیزی است که به چشم می‎آید.

جزئیات

همیشه به جزئیات توجه داشته باشید. برای مثال این طور نباشد که یکی از دگمه‎های لباس شما افتاده باشد. همیشه سعی کنید لباستان مرتب و سالم باشد.

خیاط

همیشه سعی کنید برای این که لباس‎ها بهتر در تن شما جلوه داشته باشند به خیاط مراجعه کنید و لباس را با سایز خودتان هماهنگ کنید.

اتو

همیشه سعی کنید لباس‎هایتان مرتب و بدون چروک باشند. بهتر است در خانه اتوی بخار دستی داشته باشید و قبل از پوشیدن لباس آن را مرتب کرده و چروک‏‌ها را از بین ببرید.

انتخاب رنگ

از پوشیدن رنگ‎های خاکی و لباس‎هایی که شبیه به لباس‎های کهنه هستند خودداری کنید. بهتر است کمد لباستان با لباس‌هایی به رنگ مداد رنگی پر شود.

آرایش

برای خانم‎ها همیشه آرایش ملایم بهتر است. سعی کنید از آرایش کردن بیش از اندازه و رنگ‎های خاص که جلوه زیادی دارند استفاده نکنید. ناخن‌ها هم بهتر است طبیعی باشند.

ست کردن

بهتر است در پوششتان دو قسمت ست شده داشته باشید. برای مثال خانم‎‏ها بهتر است رنگ کفش را با کیف و آقایان با کمربند ست کنند.