درنگ: پاییز در راه است. اگر برنامه سفر در پاییز را دارید به شما مقصدهایی را معرفی می‌‏کنیم که در فصل پاییر جاذبه‎ای دارند و بهتر است آنجاها سفر کنید.

مونیخ – آلمان

در مونیخ در فصل پاییز «اکتبرفست» است. فستیوالی سالانه با فرهنگ آلمانی، نوشیدنی‎های فراوان در کنار پارک. این فستیوال از اواسط سپتامبر تا اوایل اکتبر ادامه دارد.

ترانسیلوانیا – رومانی

قلعه برن در ترانسیلوانیا برای شما تعطیلاتی پر از ترس می‎سازد. داستان مشهور فرانکشتاین و دراکولا این مکان را برای دوست‌‎داران هالووین تبدیل به مکانی دوست‎داشتنی کرده است.

اوکزاکا – مکزیک

شاید این شهر نزدیک به ساحل نباشد اما بسیاری از توریست‎ها آنجا می‌‏روند. مخصوصا وقتی «دیا دلوس مورتوس» باشد. معنی آن «روز مرگ» است و در این روز خانواده‎ها به همه کسانی که آن‎ها را دوست داشتند و حالا مرده‎اند ادای احترام می‎کنند. توریست‏‌ها می‌‏توانند با فرهنگ غنی این کشور از ۳۱ اکتبر تا دوم نوامبر آشنا شوند.

پاتاگونیا – آرژانتین

سپتامبر و اکتبر شاید ماه‎های پاییز در امریکا باشند اما در همیسفر جنوبی این ماه‎ها برای اسکی بهاری مناسب هستند. کوه‎های آندس آرژانتین محلی مناسب برای اسکی هستند، پیست‎های اسکی زیادی هم دارند.

بمبئی – هند

دیاوالی فستیوال نور هندی‎ها است و هر پاییز جشن گرفته می‎‏شود. سعی کنید این بار شما هم بیننده آن باشید که در روزهای ۱۸ و ۱۹ اکتبر برگزار می‏‌شود.

بروکسل – بلژیک

این شهر به نوشیدنی‌ها، شکلات و سیب زمینی سرخ شده مشهور است که همه هم مناسب هوای خنک هستند. پس اگر شد برای پاییز به این شهر سری بزنید.

آمستردام – هلند

آمستردام شهری است که برای دوچرخه‏ سواری عالی است. دوچرخه سواری در کنار کانال‎ها و شاخ و برگ زرد درختان را فراموش نکنید.

پاریس – فرانسه

پاریس به داشتن باغ‎ها و پارک‏‌های عمومی زیاد مشهور است. این مکان‎ها تجارب منحصر به فردی برای هر فصل ایجاد می‏‌کند. در طول پاییز این شهر رومانتیک‌‏تر از همیشه است، سفر به آن هم ارزن‎تر است و جمعیت کمتری آنجا دیده می‏‌شود. تماشای مونالیزا وقتی جمعیت کمی در لوور باشند لذت ‏بخش است.