درنگ: وقتی آقایان ۳۰ ساله می‌‏شوند معمولا به پشت سر نگاه می‎کنند و زندگی‎شان در این مدت را بررسی می‎کنند. اما یکی از قسمت‎های مهمی که باید با دقت بیشتری به آن نگاه کنند کمد لباس‎هایشان است. در زیر به برخی از مواردی اشاره می‎کنیم که هر مردی قبل از ۳۰ سالگی باید آن‌ها را تهیه کند.

کت و شلوار

دیگر جایی برای بهانه آوردن نیست. شما یک فرد بالغ هستید و باید کت و شلواری مناسب داشته باشید. بهتر است به رنگ سرمه‌‏ای یا ذغالی باشد.

کت یا ژاکت

حتما باید لباسی مانند یک ژاکت یا یک کت تک داشته باشید تا اگر به مراسمی غیررسمی دعوت شدید آن را بپوشید و مجبور نشوید با کت و شلوار رسمی‎تان آنجا حاضر شوید.

ساعت

هر مردی باید یک ساعت زیبا و ترجیحا گران‎قیمت داشته باشد. این که در برخی مراسم ساعت به دست داشته باشید از چیزی که تصور می‎کنید مهم‎تر است.

کفش

یک یا چند جفت کفش مشکی و قهوه‎ای چرمی همیشه ارزش پول خرج کردن برای خریدن را دارند. سعی کنید نوعی را انتخاب کنید که به راحتی قدیمی نشود. بهتر است ساده باشد.

کت زمستانی

برای فصول سرد سال باید کتی داشته باشید که هم شیک باشد و هم شما را گرم نگه دارد. نباید با پوشیدن لباس‎های زیاد سعی کنید خودتان را گرم نگه دارید.

چتر

در فصول بارندگی مطمئن باشید که همیشه چترتان را همراه دارید. چتری زیبا و کاربردی که مانع از خیس شدن شما شود. حتی حمل آن هم کلاسی خاص دارد.

کیف

باید چند کیف با انواع مختلف داشته باشید. یکی برای قرارهای کاری، یکی برای حمل مدارک و دیگری برای حمل وسایل سنگین‌‏تر. در انتخاب شکل ظاهری آن هم دقت کنید، نوع چرم پیشنهاد می‎شود. کیف پول با کیفیت چرمی را هم فراموش نکنید.

کمربند

شاید تا به حال اهمیتی به آن نمی‎دادید، اما ست کردن رنگ آن با انواع لباس بسیار مهم است. پس خیلی سریع نوع کلاسیک و به رنگ‎های مختلف آن را تهیه کنید.