درنگ : فست فود خوراکی مفیدی برای انسان نیست و هر فردی در زندگی بارها این هشدار را شنیده که نباید در خوردن آن زیاده‎روی کند. در این مطلب توضیح می‎دهیم که فست فود چه مضراتی دارند.

صبر

فست فود باعث می‏شود صبر انسان تا حد زیادی کاهش پیدا کند. طبق تحقیق دانشمندان خوردن کمتر فصت فود باعث می‏شود عجله بی مورد مردم در زندگی هم کمتر شود.

ولخرجی

فست فود خصوصیتی عجیب دارد و می‎توان گفت به نوعی اعتیادآور است. به همین دلیل است که مدام میل به خوردن آن دارید و پول زیادی از جیب شما می‏کشد.

افسردگی

تحقیقات دانشمندان اسپانیایی نشان داده افرادی که زیاد فست فود می‏خورند ۵۱ درصد بیشتر در خطر ابتلا به افسردگی قرار دارند.

خیلی سریع، خیلی زیاد

وقتی انسان در رستوران غذا می‏خورد، مخصوصا اگر غذایش فست فود باشد، خیلی سریع‎تر از خانه این کار را انجام می‌‎دهد. هرچه افراد بیشتر غذا بخورند کالری بیشتری به بدنشان وارد می‏شود.

عصبی شدن

به غیر از افسردگی، فست فودها افراد را در معرض ابتلا به استرس زیاد و عصبی شدن هم قرار می‏دهند. دلیلش کربوهیدرات زیاد و قندی است که وارد خون می‏کند.

زوال عقل

فست فود و زیاد خوردن آن می‏تواند باعث زوال عقل شود. دلیلش هم چربی‎های موجود در فست‎فودها است که کم هم نیستند. همچنین این چربی‎ها احتمال ابتلا به دیابت نوع دوم را هم زیاد می‏کنند.

بدخلقی

اگر در حالت عادی روزهایی هست که شما بدخلقی می‏‎کنید، با خوردن بیش از اندازه فست فود این حالت بدتر هم می‏شود. تحقیقات نشان داده خوردن فست فود روی خلق و خوی انسان هم تاثیر می‎‏گذارد.

اعتیاد

فست‌فود شدیدا اعتیاد آور است و افرادی که زیاد فست فود می‎خورند نه تنها به خوردن این نوع غذا عادت می‏کنند، بلکه اشتیاقشان برای خوردن هر نوع غذایی هم بیشتر می‏شود.