درنگ: خیلی از افرادی که حیوان خانگی دارند ترجیح می‌دهند آن را برای شب به تختخواب خود ببرند اما نمی‌دانند مخصوصا اگر حیوانشان گربه است خوابیدن در کنار آن می‌تواند ریسک زیادی برای سلامتی داشته باشد.

مختل شدن خواب

گربه‌ها قهرمان خوابیدن هستند و می‌توانند تا ۱۵ ساعت در روز بخوابند. اما چرخه خواب آن‌ها شبیه به ما نیست. ممکن است یک گربه در طول روز خواب باشد و فعالیتش را از ساعت ۲ بامداد، زمانی که برای خواب ما مناسب است آغاز کند. جدا از این‌ها گربه‌ها ممکن است برای جلب توجه شما در زمانی که خواب هستید به شما چنگ بزنند تا بیدارتان کنند. این کار باعث می‌شود برای روز بعد به اندازه کافی استراحت نکنید و خوابتان کامل نشود. مرکزی تحقیقاتی که روی خواب انسان‌ها مطالعه می‌کند مدعی شده بیش از ۲۰ درصد افرادی که برای خواب مشکل دارند شب‌ها با حیوان خانگی‌شان می‌خوابند.

جعبه مدفوع

گربه‌ها جعبه‌ای دارند که مدفوعشان را آنجا می‌ریزند و این جعبه بسیار کثیف است. این کثیفی به بدن آن‌ها خواهد ماند و می‌تواند به تخت شما منتقل شود. درست است که در طول روز بارها گربه‌تان را تمیز کرده و می‌شویید اما هرگز تمام کثیفی از بدن آن‌ها نمی‌رود و این کثیفی‌ها برای شما بسیار مضر است.

آسم و آلرژی

بیش از ۳۰ درصد افراد به سگ‌ها و گربه‌ها آلرژی دارند. آلرژی به گربه‌ها دو برابر آلرژی به سگ‌ها معمول است. پزشکان توصیه می‌کنند اگر کسی به گربه‌ها آلرژی دارد حتما حیوان را در خانه نگهداری نکند اما اگر دل کندن در گربه‌تان سخت است راهی وجود دارد که آلرژی را کمتر کنید و آن هم این است که موقع خواب گربه را بیرون اتاق قرار دهید و در اتاق را ببندید.

خطری برای بچه‌ها

این که می‌گفتند گربه کم کم جان بچه را از بدنش بیرون می‌کشد درست نیست، اما بهتر این است که گربه‌ها از اتاق کودکان به دور باشند؛ مخصوصا جایی که بچه‌ها در خواب عمیق هستند. گربه‌‌ها از صدا و نرمی بد بچه خوششان می‌آید اما برای آن‌ها مضر هستند.

گربه‌های بدعادت

گربه‌ها به راحتی به چیزی عادت می‌کنند و به راحتی با تغییر در محیط اطراف کنار نمی‌آیند. اگر ناگهان تصمیم بگیرید آن‌ها را از تخت خوابتان بیرون کنید شاید با عصبی شدن آن‌ها مواجه شوید و شاید حتی به شما چنگ بزنند.

انگل‌ها

وقتی تخت خوابتان را با گربه‌تان شریک می‎شوید به هر انگلی که در بدن آن‌ها است تختتان را هدیه می‌دهید. بعضی از آن انگل‌ها می‌توانند زندگی‌تان را شدیدا به خطر بیندازند. انگل‌های بدن گربه حتی می‌توانند به راحتی به بدن انسان هم منتقل شده و این انگل‌ها که هیچ تاثیری روی بدن گربه‌ها ندارند به راحتی انسان را بیمار میکنند.

عفونت ویروسی

گذراندن حدود ۸ ساعت همراه با یک گربه در یک تختخواب یعنی شما به راحتی در معرض جذب ویروس‌ها و باکتری‌ها هستید. این موضوع برای همه افراد مضر است مخصوصا افرادی که سن بیشتری دارند و سیستم ایمنی بدنشان ضعیف‌تر است.

گربه خانگی

«کریپتوسپوریدیوسیس» و «توکسوپلاسموسیس» بیماری‌هاییهستند که می‎توانند به راحتی از بدن گربه به بدن انسان منتقل شوند. البته انتقال آن از طریق تماس مستقیم حیوان با بدن به ندرت به وجود می‌آید اما برای این که از این بیماری‌هادر امان باشید اجازه ندهید گربه‌تان زیاد بیرون از محیط خانه باشد.