۱٫ آلپ اروپا

Disappearing Places

آیا همیشه رویای اسکی روی کوه‌های بلند و بی‌پایان آلپ اروپا را داشتید؟ پس اسکی‌بازان، بهتر است پرواز خود را رزرو کنید و به زودی به گوندولا بروید و نه بعدا. از آنجایی‌که رشته کوه‌های آلپ در ارتفاع کمتری نسبت به بسیاری از کوه‌های دیگر قرار دارند، آنها بیشتر نسبت به تاثیرات بالقوه گرم شدن کره زمین حساس هستند و دمای هوا در منطقه بیش از دو برابر میانگین جهانی است. بعضی از پیش بینی‌ها حاکی از این است که یخچال‌های طبیعی تا سال ۲۰۵۰ باقی خواهند ماند قبل از اینکه ناپدید شوند.

۲٫ نیزارهای فلوریدا


انفجار توسعه تنها یکی از تهدیدات بسیار نسبت به نیزارها، بزرگترین بیابان نیمه گرمسیری در ایالات متحده است. از ۱۹۰۰ تا کنون، نیزارها به نصف کاهش یافته است و ۱۴ گونه از حیوانات شناخته شده آن، باتلاق‌های‌ درخت سرو و شاهپسندها اکنون در آستانه انقراض قرار دارند.

۳٫ ونیز، ایتالیا


۱۱۸ جزیره کوچک که شهر ونیز را تشکیل می‌دهند، قرن‌ها در حال غرق شدن هستند، اما افزایش سطح دریا باعث تعجب بسیاری از مردم شده است ، که چقدر طول می‌کشد شهر شناور ماندگار بماند.

۴٫ توووالو Tuvalu


اگر سطح دریا همچنان رو به افزایش باشد، کشور کوچک پلینزی تووالو، که در نیمه راه بین استرالیا و هاوایی قرار دارد، می‌تواند توسط اقیانوس آرام کاملا بلعیده شود. بالاترین نقطه این کشور با ۹ جزیره (شامل تنها ۱۰ مایل مربع) فقط حدود ۱۵ فوت بالاتر از سطح دریا است و حتی افزایش چند اینچ می‌تواند عواقب ویرانگری برای ملت کوچک داشته باشد.

۵٫ صحرای جنوب آفریقا


تغییر در الگوی بارندگی و افزایش استفاده از اراضی، صحرای صاحارا را به تدریج به سمت جنوب منتقل می‌کند. اگر این روند رشد ادامه یابد، می‌تواند چشم انداز منطقه صحرای جنوب آفریقا را کاملا تغییر دهد.

۶٫ تیمبوکتو Timbuktu، مالی


۳ مسجد تیمبوکتو در مالی، در طول یک عصر طلایی بین قرن ۱۴ و ۱۶ ساخته شده‌اند و میراث جهانی یونسکو هستند. دیوارهایشان عمدتا از گل ساخته شده است و هرگونه افزایش دما یا بارندگی ممکن است فاجعه‌ای را برای این قسمت‌های باورنکردنی تاریخی به‌وجود بیاورد.

۷٫ پاتاگونیا، آرژانتین


چشم انداز بی نظیر پاتاگونیا در آرژانتین می‌تواند برای بازدیدکنندگان آینده کاملا متفاوت باشد. به دلیل افزایش دما و کاهش بارندگی، این یخچال‌های زیبا وهیجان انگیز در حال آب شدن هستند.

۸٫ کوه کیلیمانجارو، تانزانیا


کوه کیلیمانجارو می‌تواند در طول زندگی ما کاملا متفاوت باشد. برف به سرعت در حال ذوب شدن است و دانشمندان پیش بینی می‌کنند که آن تنها ۱۵ سال دیگر باقی خواهد ماند.