درنگ: در یک زندگی ایده‌آل هرگز نباید فرد دچار روزمرگی شود. هرگز نباید این حس را داشته باشد که روزها می‌آیند و می‌روند و وقتی از خواب بیدار می‌شود به این فکر کند که روزی مانند روزهای گذشته در پیش دارد و باید شروع کند تا آن را به پایان برساند. افراد موفق رازهایی درباره مدیریت زمان دارند و توجه به آن‌ها بدون شک برای شما مفید خواهد بود.

  پولدارها و کسانی که از کارشان رضایت دارند چه ساعتی از خواب بیدار می‌شوند؟

زمان خواب مرتب

این که زمان مشخصی را برای خوابیدن و بیدار شدن مشخص کنید باعث می‎شود به اندازه کافی بخوابید و در نتیجه برای فعالیت‌های روز بعد انرژی بهتری داشته باشید. مزیت دیگر این است که هر شب ذهنتان مشغول این موضوع نمی‎شود که چه ساعتی باید بخوابید.

تنظیم ساعت بیداری

بعد از مرتب کردن ساعت خواب لازم است ساعتی برای بیدار شدن هم تنظیم کنید. شاید انجام این کار در ابتدا سخت باشد، اما بعد از مدتی که ساعت بدنتان تنظیم شود مطمئنا روزهای بهتری را خواهید گذراند و هم به تفریختان می‎رسید و هم امور را به بهترین شکل انجام می‌دهید.

قاطع بودن

برای بیدار شدن ساعتی را تنظیم کنید که می‌خواهید بیدار شوید. این که بعد از بیدار شدن سعی کنید کمی دیگر بخوابید بدترین کاری است که می‌‎توانید انجام دهید. خواب چیز کثیفی است. مطمئن باشید از بیشتر خوابیدن بعد از زنگ زدن ساعت نه بیشتر لذت می‌برید، نه خستگی‌تان کمتر می‎شود و نه بهره‌ای می‌برید. فقط به امورتان دیرتر می‎رسید.

قطع ارتباط با دنیای الکترونیک

قبل از خواب تلویزیون و گوشی‌های موبایل را خاموش کنید. بهتر است حتی در اتاق خوابتان هم نباشند. لپ تاپ را ببندید، در رختخواب هم گوشی یا تبلتتان را چک نکنید. تختخواب شما مانند دفتر کار است. در دفتر کار فقط کار می‎کنید و در تختخواب هم فقط باید بخوابید. افراد موفق هرگز قبل از خواب ایمیل چک نمی‌کنند و فعالیتی مربوط به بیزینسشان را انجام نمی‌دهند.

  چهره‌های مطرح دنیا چقدر می‏‌خوابند؟ | از جنیفر لوپز و ترامپ تا موسسان توییتر و آمازون

مطالعه

بهتر است مقداری زودتر از ساعتی که می‌خواهید بخوابید به تختان بروید و کمی کتاب بخوانید. مطالعه در هر زمینه‌ای باعث می‎شود ذهنی خلاق داشته باشید.

برنامه‌ریزی روز بعد

قبل از این که برای خواب به اتاق بروید در دفترچه‌تان برای روز بعد برنامه‌ریزی کنید. باید کمی از وقتتان را به فکر کردن به این موضوع بگذرانید که قرار است روز بعد برای شما چطور بگذرد.

استراتژی صبح

درباره برنامه فردا به همسرتان اطلاع دهید تا برنامه‌‎هایتان تداخل نداشته باشد. از دوش گرفتن اول صبح گرفته تا اصلاح صورت و چک کردن آب و روغن ماشین و …. معمولا این‌ها عادت‌های لحظه آخری هستند و بسیار هم طبیعی هستند. پس باید هماهنگ شوند. شاید انجام این امور باعث شود دیر به برنامه‌‎هایتان برسید، اما باید برنامه زمانی را طوری تنظیم کنید که حتما به انجام این کارها برسید چون بسیار موثر هستند. انجام مداوم آن‌ها به مرور تبدیل به عادت روزانه می‌شود.

  چطور به آرزوی صبح زود بیدار شدن برسیم؟ | این حرکت را انجام دهید