درنگ: اگر تصمیم دارید به سفر بروید، سعی کنید حتما نکاتی را رعایت کنید. در زیر به این نکات اشاره می‎کنیم:

تمیز کردن خانه

به نظر می‎رسد این کار نیاز نباشد چون شما قرار نیست در خانه باشید. اما ترک خانه شلوغ و نامرتب اصلا خوب نیست و زمانی که از مسافرت بازمی‎گردید خیلی بهتر است که خانه مرتب باشد تا آرامش و استراحتتان کامل شود.

پرداخت قبوض

قبل از این که خانه را ترک کنید حتما قبض‌ها را پرداخت کنید. اصلا حس خوبی نیست که وقتی از مسافرت بازمی‎گردید و می‎‌خواهید خودتان را آماده کنید تا روز بعد به محل کار بازگردید متوجه شوید که برای مثال برق قطع شده است.

بررسی کارت اعتباری

حتما عابر بانکتان را بررسی کنید. مطمئنا دوست ندارید وقتی در سفر هستید متوجه شوید که نمی‎توانید از کارت اعتباری‌‎تان استفاده کنید.

بررسی یخچال و فریزر

قبل از رفتن به سفر بهتر است مطمئن شوید در یخچال مواد خوراکی قابل خراب شدن وجود نداشته باشد. از طرفی موادی که برای مدتی طولانی در فریزر بوده را هم خارج کرده و حتی می‎توانید با مقداری از آن برای مسیر خوراکی مناسب آماده کنید.

اطلاع به خانواده

بهتر است یکی از اقوام نزدیک در جریان باشد که شما قرار است به سفر بروید تا در صورتی که شرایط اضطراری به وجود آمد از آن‌ها کمک بگیرید. حتی خوب است اگر والدینتان کلید خانه‎تان را داشته باشند.

پنهان کردن طلا و جواهرات

سعی کنید قبل از رفتن به سفر اشیا قیمتی و دارایی‌های با ارزشتان را پنهان کنید. هرکس ایده‎ای برای پنهان کردن دارد. حتی اگر فکر می‎کنید ایده‎ شما شاید پیچیده نباشد، باز هم این کار را انجام دهید، به هر حال بهتر از پنهان نکردن است.

کشیدن از برق

قبل از رفتن به سفر سعی کنید تا جایی که می‎شود وسایلی که به آن‌ها نیاز ندارید و برق زیادی مصرف می‎کنند را از برق بکشید. نیازی نیست وقتی شما در خانه نیستید وسایلی مانند تلویزیون و سینمای خانگی و … به برق متصل باشند.