درنگ: این روزها در سراسر دنیا آرزوی خیلی‌هاست که فقط از ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر کار کنند. ساعت‌های کاری مدام طولانی‌تر می‌شوند و طبیعتا فرصت برای وقت گذراندن با خانواده و دوستان کمتر و کمتر می‌شود. هرچند باید همیشه تعادل بین زندگی شخصی و کار کردن برقرار باشد. در زیر به مواردی اشاره می‌کنیم که نشان می‌دهند تعادل بین ساعت کاری و زندگی شخصی یک فرد برقرار نیست.

ساعت کاری زیاد است

بیایید با آسان‌ترین نشانه شروع کنیم. به طور عادی کار باید ۴۰ ساعت در هفته باشد. شاید بعضی هفته‌ها فقط کمی بیشتر کار کنید. شاید نیاز نباشد ساعات مشخصی در محل کار باشید، اما خودتان باید برای ساعات کار برنامه‌ریزی کنید.

نیاز به خواب

اگر به طور روتین برای بیدار ماندن در ساعات روز مشکل دارید و خوابتان می‌آید معنی‌اش این است که فعالیتتان زیاد است. این احساس نیاز به خواب حتی می‌تواند به سلامتی افراد هم ضربه بزند.

زندگی اجتماعی

به چند ماه گذشته‌تان فکر کنید. چند بار برنامه‌هایتان را به خاطر این که کارتان در اولویت بوده کنسل کردید؟ چند بار به دعوت‌ها پاسخ منفی دادید؟ همه نیاز به استراحت و تفریح هم دارند.

چک کردن ایمیل

این روزها همه تلفن‌های هوشمند دارند ودر اوقات بیکاری به آن سری می‌زنند. هرچند این خوب نیست، اما بهتر از این است که از آن برای چک کردن ایمیل‌ها و قرارهای کاری در اوقات بیکاری‌تان استفاده کنید.

تعیطلات

مردم همیشه به تعطیلاتشان فکر می‌کنند. در هر سال کاری چندین روز به دلایل مختلف تعطیل هستند. فراموش نکنید که آن‌ها مهم هستند و اگر نمی‌توانید از آن‌ها به بهترین شکل استفاده کنید، باید روشتان را تغییر دهید.

فشار زیاد

اگر احساس می‌کنید این روزها صبرتان کم شده و زودتر عصبانی می‌شوید این نشانه خوبی نیست. اصلی‌ترین دلیل این موضوع هم می‌تواند فشار عصبی به خاطر کار زیاد باشد.

فرار از کار

اگر عاشق چیزی باشید، هنگامی که آن را انجام می‌دهید متوجه گذر زمان نمی‌شوید. شغل هم همین طور است. اگر دوست دارید زودتر به پایان برسد و از محل کار خارج شوید این یعنی کارتان زیاد است.