درنگ : وقتی به کشورهای مختلف سفر می‌‏کنید از آداب و سنت‎های آن‌ها بی‎خبر هستید و این موضوع بسیار طبیعی است. اما برخی قوانین هستند که مربوط به شهر یا کشوری خاص هستند و رعایت‌شان واجب است. در زیر شما را با بعضی از این قوانین عجیب آشنا می‏کنیم:

  •  استنشاق ویکس/ ژاپن
bad-smell

در ژاپن داروهای مشکلات سینوسی و آلرژیک که شامل «سودوافدرین» هستند، مانند رایحه ویکس که خیلی‌ها آن را استنشاق می‎کنند، ممنوع هستند. این کشور قانونی برای ممنوعیت مواد مخدر تحریک کننده دارد و این ماده هم شامل این مواد می‏شود.

  • خوردن خوراکی روی پله کلیسا/ ایتالیا

در ایتالیا باید مراقب باشید که کجا برای استراحت می‎نشینید و کجا خوراکی‎هایتان را میل می‎کنید. در ایتالیا و مخصوصا فلورانس نباید روی پله‎های کلیسا یا در محوطه آن چیزی خورد یا نوشید.

  • دانه دادن به کبوترها/ سان فرانسیسکو – آمریکا

در خیابان‎‌های سان‏فرانسیسکو هرگز سعی نکنید به کبوترها دانه بدهید. این شهر که با پل گلدن گیت مشهور است کبوترهای زیادی دارد. اما ممکن است بیماری‌‎هایی از طریق آن‌ها به انسان‌ها منتقل شود. جریمه غذا دادن به آن‌ها در این شهر بسیار هنگفت است.

Feeding Pigeons
  • همراه داشتن انجیل/ مالدیو

در مالدیو به همراه داشتن هر نشانه‎ای از هریک از ادیان به غیر از اسلام ممنوع است. همچنین وارد کردن انجیل به این کشور جرم محسوب می‏شود. وقتی به این کشور سفر می‏کنید هرگز نباید کتاب مقدستان را همراه داشته باشید.

  • عکاسی در فرودگاه/ قزاقستان

این که آخرین لحظه و قبل از سوار شدن به هواپیما سلفی بگیرید و آن را در شبکه‎های اجتماعی منتشر کنید بین مردم بسیار رایج شده است. اما در قزاقستان عکاسی در فرودگاه یا در اطراف آن ممنوع است. همچنین عکاسی از ارتش یا ساختمان‌‎های دولتی هم ممنوع است.

  • جویدن آدامس/ سنگاپور

در سنگاپور قوانین ضد استعمال دخانیات بسیار جدی هستند و هرگز نباید هیچ نوع دخانیاتی را در خیابان، اماکن عمومی و … مصرف کرد. اما عجیب این است که با آدامس هم مثل دخانیات رفتار می‏شود و مصرف آن در حین رانندگی و در اماکان عمومی جریمه سنگینی دارد.

gum
  • پول خرد/ کانادا

طبق قانون کشور کانادا شاید لازم باشد برای خرید کردن به صورت نقدی از اسکناس‎هایتان به اضافه چند سکه استفاده کنید. اما این که سکه‎هایتان را جمع کنید و با آن خرید کنید غیر قانونی است. یعنی شما نمی‏‎توانید بیشتر از ۲۵ سنت به فروشگاه‎ها سکه بدهید یا برای مثال یک جنس را با چندین سکه بخرید.