درنگ : افراد با توجه به فرهنگ‎های مختلفی که دارند رفتارهایی انجام می‎دهند که شاید برای خودشان خوشایند و برای دیگران ناخوشایند باشد. اما جالب است بدانید برخی از امور در کشورهای مختلف انجام می‎شوند که شاید شنیدنشان برای دیگران خنده‎دار باشد. در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‏کنیم:

– در چین و تایوان این که شما غذا را با سروصدای زیاد بخورید نوعی احترام به میزبان است. معنی‎اش این است که از غذا و پذیرایی‎شان نهایت لذت را برده‏اید.

– در هند اگر بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه دیر به قرارتان برسید اصلا مشکلی نیست. این کشور بیشتر از سروقت بودن به خود رابطه‌ها اهمیت می‌دهد.

– در فرانسه این که پیشنهاد بدهی برای مثال بعد از غذا هرکس هزینه خودش را بپردازد بی‎احترامی است. یا باید شما حساب کنید یا اجازه دهید فرد مقابل حساب کند.

– در اتیوپی دادن غذا به دیگران با دست به معنی صمیمیت و محبت نسبت به آن فرد است. به نظر مردمان این کشور این کار باعث بیشتر شدن اعتماد بین دو طرف می‏شود.

– در هند اصلا رایج نیست که بعد از دعوت شدن به منزل کسی برای خوردن غذا از میزبان تشکر کنید، بلکه برای احترام متقابل باید شما هم خیلی زود او را دعوت کنید تا نشان دهید به رفت و آمدتان اهمیت می‎دهید.

– در خاورمیانه اگر نان از دستتان به زمین افتاد باید آن را بردارید، ببوسید، به پیشانی بزنید و به گوشه‎ای منتقل کنید. با این کار به غذایی که خدا به شما داده و کسی که آن را درست کرده احترام می‎گذارید.

– در آلمان بریدن بخشی از سیب زمینی بی احترامی است و به این منظور است که غذا خوب نپخته است، در عوض باید آن را با چنگال کمی بفشارید تا قسمتی جدا شود. همچنین رد کردن غذای یک نفر به معنی رد کردن فرهنگ اوست. وقتی به شما غذایی پیشنهاد می‏شود باید حداقل یک مقدار کم از آن را بخورید.