درنگ: زن و شوهرها معمولا وقتی قرار است ازدواج کنند با هم قرار می‌گذارند با هم بمانند تا زمانی که مرگ آن‌ها را از هم جدا کند، اما در طول مسیر زندگی مشکلاتی پیش می‌آید که باعث می‌شود زیر قول و قرارشان بزنند.

در ژانویه ۱۹۹۷ خانمی امریکایی بعد از ۲۵ سال زندگی با همسرش و این که همسرش فکر می‌کرد زندگی شیرینی دارند، تصمیم به جدایی گرفت. تا دو سال بعد دلیل اصلی مشخص نشده بود. اما بعدها مشخص شد در ۲۸ دسامبر ۱۹۹۶ یعنی ۱۱ روز قبل از این که درخواست طلاق کند، در لاتاری کالیفرنیا ۱٫۳ میلیون دلار برده بود و به همین دلیل تصمیم گرفته بود با جدا شدن از همسرش همه پول را برای خودش داشته باشد. بعد از این که دلیل مشخص شد دادگاه او را متهم کرد و همه پولی که در لاتاری برده بود را به همسرش داد.

در این مطلب به چند مورد دیگر از طلاق‌های عجیب اشاره می‌کنیم.

دیوار

در سال ۲۰۰۹ خانمی آلمانی درخواست طلاق کرد چون همسرش با این تصور که دیوار کثیف شده آن را ریخته و از نو ساخته بود. این آخرین بار بود که شوهر این خانم خانه را تمیز کرد و مبلمان را دوباره چیدمان کرد. واقعا این دلیل خوبی برای جدایی نبود.

رای

در سال جاری میلادی خانمی امریکایی بعد از این که متوجه می‌شود همسرش به دونالد ترامپ رای داده بعد از ۲۲ سال زندگی از او جدا می‌شود. او معتقد بود شوهرش با این کار به او و همه مردم کشورش خیانت کرده است!

آرایش

یک مرد ۳۴ ساله چند روز بعد از ازدواج با همسر ۲۸ ساله‌اش او را طلاق داد و دلیلش هم این بود که چهره جدید عروسش را بدون آرایش دید. او به مشاور روانشناسی‌ گفته بود که احساس می‌کند همسرش سعی داشته او را به شکلی فریب دهد. جالب هم اینجاست زمانی متوجه این موضوع شده که برای تعطیلات به همراه همسرش به ساحل رفته بودند و آب دریا آرایش صورت همسرش را شسته بود.

شیطان

یک مرد ایتالیایی درخواست طلاق از همسرش را مطرح کرد و ادعایش هم این بود که همسرش در تسخیر شیطان است. به گفته او همسرش از سال ۲۰۰۷ به بعد رفتاری نامتعادل داشته است. دادگاه میلان رفتار نامتعادل را تائید کرد، اما حکم طلاق را صادر نکرد. معمولا اختلافات مذهبی یکی از دلایل اصلی اختلاف بین زوجین است.

یک راز

بعد از حدود ۷۰ سال زندگی مشترک، یک مرد ایتالیایی ۹۹ ساله به خاطر پیدا کردن نامه‌های عاشقانه‌ای که همسرش در دهه ۱۹۴۰ برای فردی دیگر نوشته بود، او را طلاق داد. البته همسرش در دادگاه درخواست بخشش کرد اما شوهرش  نپذیرفت.

قمار

در سال ۲۰۰۷  مردی روس بعد از بازی شرطبندی در بازی پوکر تمام پول‌هایش را باخت. در نتیجه روی همسرش شرط بست و باز هم باخت. بعد از این که همسرش متوجه شد از او طلاق گرفت و با مردی که شرط را از او برده بود ازدواج کرد.

فروزن

تماشای کارتون فروزن باعث جدایی یک زوج ژاپنی که ۶ سال بود ازدواج کرده بودند شد. بعد از تماشای این کارتون آقا اشتباه می‌کند و از خانمش می‌پرسد «به نظرت واقعا قشنگ بود؟». بله به نظر خانم قشنگ بود و همین که آقا به خودش اجازه داده بود این سوال را بپرسد این واکنش را در پی داشت:«تو واقعا چه آدمی هستی؟!». در نهایت هم طلاق.