درنگ: بسیاری از مواد غذایی قابلیت ماندگاری زیادی حتی بیرون از یخچال و فریزر دارند و چون کمترکسی درباره آن می‎داند، خیلی زود آن‌ها را در سطل زباله می‏اندازند. اما در این مطلب این مواد را به شما معرفی می‎کنیم تا از این به بعد آن‌ها را به زودی هدر ندهید.

پاستا

پاستا و ماکارونی و رشته تا زمانی که پخته نشدند عمری طولانی دارند. شاید کمی از طعمشان از بین برود، اما به راحتی خراب نمی‏شوند.

حبوبات

حبوبات، مخصوصا انواع کنسرو شده آن می‎توانند به راحتی برای سال‎های طولانی ماندگار باشند. حبوبات خشک حتی از نوع کنسرو شده آن هم ماندگاری بیشتری دارند.

سرکه

خاصیت اسیدی شدید این ماده باعث ماندگاری بالایش شده است. این ماده انواع مختلف دارد که بیشترشان با ماندن زیاد نه کیفیتشان را از دست می‌‎دهند و نه طعمشان را.

نمک

این ماده در اصل نوعی سنگ است و همانطور که هرگز نشنیده‎اید که سنگ گرانیت خراب شود، نمک هم خراب نشده و باکتری جذب نمی‏کند.

وانیل

به این دلیل که حاوی مقدار زیادی الکل است، به راحتی خراب نمی‏شود و بوی مطبوعش هم حداقل تا ۵ سال به راحتی ماندگاری دارد. اما نباید فریز شود.

تخم مرغ

اگر آن را نشویید و در یخچال نگهداری کنید به خاطر شرایطی که دارد حداقل تا ۳ هفته بعد از فرا رسیدن تاریخ انقضایش هم قابل استفاده است.

هویج

این نوع از سبزیجات ماندگاری بسیار زیادی دارد. کربوهیدرات، پروتئین و چربی‎های آن هم به راحتی از بین نمی‎روند. هویج حتی در دمای معمولی اتاق هم بین دو تا سه هفته به راحتی سالم می‏ماند.