وقتی برای خرید به فروشگاه مواد غذایی می‏روید، هرچه آن فروشگاه تنوع محصولات بیشتری داشته باشد، شما هم خریدهای بیشتری خواهید داشت و برای تهیه موارد بیشتری که به آن نیاز ندارید وسوسه می‏شوید. اما برخی از موارد هستند که هرگز نباید آن‌ها را خرید، هم از این بابت که برای سلامتی مضرند و هم از این بابت که فقط باعث هدر رفتن پول شما می‏شوند. در این مطلب به این مواد اشاره می‏کنیم:

مواد دودی

از گوشت و برنج و ماهی و… هر کدام را که خواستید تهیه کنید مطمئن باشید که نیازی نیست دودی باشند. مواد دودی می‏توانند راحت‎تر مانده باشند و تحقیقات آن‌ها را به سرطان نسبت می‎دهند. همچنین باعث فشار خون، میگرن و … هم می‏شود.

نان غلات

بسیاری از مواد استفاده شده در طبخ این نان بسیار مفید هستند. اما در بسیاری از انواع این نون‌ها موادی استفاده شده که مضر نیستند، اما هیچ اهمیتی هم برای بدن ندارند و فقط به خاطر وجودشان در این نان قیمت آن را بالا برده است.

کره بادام زمینی کم‏چرب

وقتی کمپانی‌ها چربی را از محصولشان می‎‏گیرند باید برای خوشمزه شدن آن چیزی جایگزینش کنند. در زمینه کره بادام زمینی آن جایگزین شکر بیش از اندازه است، انقدری که بهتر است نوع چرب آن را استفاده کنید.

نوشیدنی انرژی‌زا
اگر می‏خواهید برای ادامه روز انرژی بیشتری داشته باشید بهتر است یک فنجان قهوه بنوشید. نوشیدنی‎های انرژی‌زا حاوی کافئین که طبق ادعای بسیار ضرری برای بدن ندارند، بمب شکر هستند و بارها گزارشاتی منتشر شده که این نوشدنی‌ها را به سکته و حمله قلبی نسبت داده است.

سویا شیر طعم‎‏دار

اگر تصمیم دارید سویاشیر را جایگزین شیر گاو کنید بهتر است نوع ساده آن را استفاده کنید که برای خوش‎طعم شدنش از موادی استفاده نشده که هم شیرینی زیاد داشته باشند و هم بیش از مفید بودن برای بدن شما مضر هستند.

ساندویچ آماده

برخی از انواع ساندویچ وجود دارد که از پیش آماده شده و فقط باید در ماکروویو قرار داده شود. این خوراکی‌ها اصلا مفید نیستند و وقتی آن را می‏خرید پولتان را برای بسته‏بندی زیبا و مقدار زیادی نمک، چربی مضر و افزودنی‌‎های غیرضروری کرده‎‏اید.

بستنی یخی

بستنی‎های یخی که طبق ادعای سازنده از انواع میوه تشکیل شدند اگر پر از کالری نباشند ماده مفیدی که ارزش پول پرداختی شما را داشته باشد را هم ندارند. بهتر است خودتان این نوع بستنی را در خانه درست کنید تا تفاوت را احساس کنید.