درنگ : فنگ‎شویی هنر به حداکثر رساندن انرژی‌های مثبت در محیط زندگی شما است. در این مطلب سعی داریم شما را با برخی از توصیه‌های فنگ‏شویی آشنا کنیم.

خلوت کردن ورودی

یکی از موارد کلیدی برای رعایت این موضوع این است که ورودی خانه را تا جای ممکن خلوت کنید و وسایل اضافه را از سر راه بردارید.

تمیزی سالن

سالن‌های خانه‎ها باید همیشه خلوت و تمیز باشند. شلوغی سالن خانه و کثیف بودن آن باعث افزایش استرس خواهد شد.

گیاه

افزایش وسایل ساخته شده از چوب و گیاهان طبیعی برای آرامش بیشتر ضروری هستند و باید در تمام قسمت‌های خانه از آن‌ها استفاده شود.

ظرف پرتقال

شکل پرتقال شدیدا آرامش‌‏بخش و باعث ریلکس شدن است. به همین دلیل بهتر است همیشه یک ظرف پرتغال روی میز داشته باشید.

نوشته‌ها

سعی کنید آرزوها و رویاهایتان را روی کاغذی نوشته و به در و دیوار خانه بزنید تا هر روز چشمتان به آن‌ها بخورد.

در و پنجره

سعی کنید حتی در فصول سرد هم که شده برای مدتی پرده‌ها را کنار زده و پنجره را باز کنید تا هوای تازه وارد خانه شود. می‏‌توانید از اسپری با بوی رز در خانه هم استفاده کنید.

رایحه

سعی کنید بعد از هر مهمانی یا زمانی که آشنایان و بستگان از خانه‎تان رفتند در یا پنجره را باز کنید، عود روشن کنید، از انواع خوشبوکننده‌ها استفاده کنید تا فضا عوض شده و استرس از خانه دور شود.

ویکی پدیا درباره فنگ شویی اینگونه نوشته است: فانگ شویی (به چینی: 風水) که به معنای باد و آب است، یک فلسفه و فن باستانی در چین است و برای پیدا کردن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیا در ساختمان‌های مسکونی، تجاری، باغ و غیره استفاده می‌شود تا بهترین اثر را بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به طور کلی انرژی مثبت چی داشته باشد. مهم‌ترین چیزهایی که باید رعایت کرد، پرهیز از بی نظمی و هرگونه انباشتگی، استفاده از رنگ‌های مناسب، خطوط منحنی، در نظر گرفتن جهت‌های مناسب است. عناصر نقش بسیار مهمی در فنگ‌شویی ایفا می‌کنند. عناصر ۵ گانه چینی عبارتند از: آب. باد. خاک. آتش. اتر