درنگ : سلامتی دندان‌ها یکی از مسائلی است که برای هر فردی اهمیتی ویژه دارد. اما مطمئنا راهکارهایی ک دندانپزشک‎ها برای مراقبت از دندان‎هایشان دارند بهترین‎ها هستند و در این مطلب به چند مورد از آن‎ها اشاره می‏کنیم.

خمیردندان

سعی کنید از خمیر دندانی استفاده کنید که حاوی فلوراید باشد. باکتری به همراه شیرینی در دهن تولید اسید می‏کند و فلوراید مانع از آن می‎شود.

دو بار مسواک

بسیاری از افراد سبک ویژه خودشان را برای مسواک زدن دارند. برخی شب‎ها مسواک می‏زنند، برخی روزها و … اما بهترین روش این است که یک بار صبح و یک بار شب داندان‎ها مسواک زده شوند.

دندانپزشک

گاهی با وجود تمام مراقبت‌ها دندان دچار پوسیدگی‎هایی می‏‎شود که ما نمی‏بینیم. به همین دلیل باید حداقل سالی یک بار دندانپزشک شرایطمان را بررسی کند.

شیرینی ممنوع

سعی کنید در طول روز از خوراکی و نوشدنی‎هایی که قند و شیرینی فراوان دارند، از جمله نوشابه خودداری کنید. این مواد هم به سلامتی شما و هم سلامتی دندان‏هایتان ضربه زیادی می‏زنند.

نخ دندان

مهم‏تر از مسواک برای دندان‎ها نخ دندان است که باید حتما حداقل یک بار در روز از آن استفاده شود. بهتر است این یک بار بعد از اصلی‏ترین وعده غذایی‏تان باشد.

کلسیم

سعی کنید خوراکی‏هایی که کلسیم دارند را بیشتر در برنامه غذایی‏تان جای دهید. با این کار به سلامتی و داشتن دندان‏های سالم کمک زیادی کرده‎اید.

دهان‌شویه

دهانشویه شاید در بیشتر خانه‎ها نادیده گرفته شود. اما اهمیت زیادی دارد و باید طبق طریقه مصرفی که روی آن توضیح داده شده استفاده شود. این مایع دشمن اصلی باکتری‎های داخل دهان است.