در ابتدا چند قانون برای ست کردن رنگ کفش پاشنه بلند و لباس را باید بدانید:

• اگر لباس شما به چند رنگ مختلف است، کفش تان باید به یکی از رنگ هایی که در لباس تان قرار دارد، باشد.
• کفش های مشکی، بژ و خاکستری با هر رنگ لباسی ست می شوند.
• شما می توانید سر تا پایتان را به یک رنگ انتخاب کنید.

در ادامه روش های ست کردن کفش های رنگی با لباس را برایتان آورده ایم.

کفش طلایی

شاید فکر کنید که رنگ طلایی تنها برای مراسم خاصی چون عروسی یا میهمانی های شبانه است، اما اشتباه کرده اید. شما می توانید کفش طلایی رنگ تان را با رنگ های متنوعی از لباس ست کنید. رنگ های قرمز، آبی و زمردی، بهترین انتخاب در کنار رنگ طلایی خواهند بود. البته سعی کنید از پوشیدن لباس های طرحدار بپرهیزید و لباس های ساده را جایگزین آن کنید. اگر دوست دارید می توانید در کنار این رنگ ها، رنگ های خنثی ای چون سفید یا مشکی را نیز به آن بیافزایید.


کفش قرمز

کفش های قرمز بسیار چشمیگر و بولد هستند، از این رو در نگاه اول تمام توجهات را به سمت خود جلب می کنند. بنابراین بهتر است که رنگ لباس تان را به رنگی خنثی انتخاب کنید تا جذابیت کفش تان را تحت تاثیر قرار ندهد. رنگ های مایل به قرمز مانند صورتی یا نارنجی نیز این گونه عمل می کنند. البته رنگ های سرمه ای و خاکستری نیز از رنگ هایی هستند که می توانند به زیبایی در کنار کفش قرمز رنگ قرار گیرند.

 


زرد

پوشیدن کفش زرد رنگ واقعا هیجان انگیز است. این رنگ پر از انرژی و زندگی ست، به طوری که لبخند را روی لبان اطرافیان تان می نشاند. این رنگ زمانی که در کنار رنگ های ساده دیگر قرار می گیرد، خودش را به زیبایی نشان می دهد. بنابراین باید در کنار رنگ زرد لباس های تک رنگ را انتخاب کنید، در غیر این صورت شلوغی بیش از حد ظاهرتان توی ذوق می زند. تونالیته های مختلف آبی و سبز بهترین گزینه برای این رنگ شاد خواهند بود.

 


سبز

حتما شما هم می دانید که رنگ سبز و قرمز مکمل یکدیگرند. البته شاید فکر کنید که با پوشیدن این دو رنگ شبیه درخت کریسمس می شوید اما ناامید نباشید. شما می توانید به جای قرمز، از نارنجی نیز استفاده کنید. رنگ نارنجی همان تاثیر قرمز را روی ظاهرتان خواهد گذاشت، با این تفاوت که دیگر احساس درخت کریسمس بودن نمی کنید. رنگ زرد هم گزینه دیگری ست که می توانید به آن فکر کنید. اگر می خواهید لباس یا اکسسوری دیگری به خودتان اضافه کنید، حتما به رنگ های خنثی مانند مشکی یا قهوهای باشد.


آبی

تمام رنگ ها می توانند با رنگ های مشابه خود ست شوند، بنابراین آبی نیز از این قاعده مستثنی نیست. به عنوان مثال شما می توانید کفش آبی تان را با لباسی به همین رنگ یا دیگر تونالیته های آبی، به تن کنید. برای تنوع می توانید رنگ سفید، سبز یا زرد را نیز به آن بیافزایید.


 

نقره ای

کفش های نقره ای بسیار شیک و چشمگیر هستند، از این رو بهتر است که آن را با رنگ های خنثی ای چون مشکی، سفید یا سرمه ای ست کنید. البته اگر بخواهید که ظاهرتان را از یکنواختی درآورید و به آن تنوع دهید، می توانید از رنگ هایی مانند قرمز، صورتی و بژ کمک بگیرید.