درنگ: قبل از این که بچه‎های کوچکتان را به مهد کودک بفرستید مواردی است که بهتر است آن‌ها را رعایت کنید. مربیان مهد کودک هم امیدوارند این کار را کرده باشید. در زیر به این موارد اشاره می‎کنیم.

پر کردن اطلاعات؛ مخصوصا شماره تماس‌های اضطراری

در اولین هفته حضور فرزند شما مهد کودک‌ها برای پر کردن فرم‎های لازم اقدام می‎کنند. سعی کنید آن‎ها را در اولین زمان ممکن پر کنید. اطلاعات را دقیق پر کنید و اجازه دهید مسئولان مهدکودک درباره شما بدانند. این برای ایمنی فرزندتان است.

چکاپ‌ها اولیه

قویا به شما توصیه می‎کنیم که قبل از نام‎نویسی فرزندتان در مهدکودک او را پیش دکتر چشم‌پزشک و متخصص گوش ببرید. با این روش بهتر مطمئن می‎شوید که فرزندتان به خوبی می‎تواند در مهدکودک ارتباط برقرار کند و از آموزش‌ها بهره ببرد.

ارتقاء توانایی‌های جسمانی

بهتر است وقتی فرزندتان به مهد کودک می‎رود برخی از کارهای اولیه مانند تا کردن کاغذ، مداد دست گرفتن و رنگ کردن، ضربه زدن به توپ و چنین چیزهایی را بلد باشد تا وقتی در مهدکودک است مربیان بتوانند مواردی را به او آموزش دهند که موارد اولیه نیستند.

رعایت بهداشت

به فرزندانتان یاد دهید که خودشان به بهداشتشان رسیدگی کنند. آن‌‎ها باید بتوانند بینی‎شان را تمیز کنند و وقتی دستشویی می‎روند خودشان را تمیز کنند و بهداشت را رعایت کنند. مربیان مهدکودک خیلی امیدوارند که این موضوع را به فرزندانتان آموزش داده باشید.

در دسترس بودن

اگر نگرانی یا دغدغه‎ای دارید از تماس گرفتن با مربیان و مسئولان مهدکودک نترسید. سعی کنید از طریق تماس تلفنی، ایمیل، فرستادن پیام یا … ارتباط برقرار کنید. یا حتی با مربی مهد قرار بگذارید. اما باید شما هم در دسترس باشید تا در صورتی که مربیان خواستند با شما به هر دلیلی ارتباط برقرار کنند موفق شوند.

اعتماد به مربیان

اطمینان داشته باشید که مربیان به سلامت و البته آموزش فرزندان شما در مهد اهمیتی ویژه می‎دهند. پس باید به آن‌ها اعتماد کرده و سعی کنید کارهایی که از شما می‎خواهند را انجام دهید. همچنین باید کاری کنید که فرزندتان هم به آن‎ها اعتماد کند.