درنگ: همه افراد کم و بیش دل درد را تجربه کرده‌اند، شاید به خاطر نوعی ویروس یا شاید مسمومیت غذایی اما اگر درباره آپاندیس اطلاعاتی داشته باشید، هرگز درد آن را با دل درد اشتباه نمی‌گیرید. آپاندیس علائمی دارد که اگر به موقع بفهمید درمان آن کار سختی نیست. در زیر به این علائم اشاره می‌کنیم:

درد شکم

این یکی از اولین علائم آپاندیس است. در بیشتر افراد این درد کمی به سمت زیر شکم در سمت راست کشیده می‌‎شود. همچنین دل دردهایی که مربوط به آپاندیس می‎شوند و با دردهای ویروسی و مسمومیت تفاوت دارند معمولا عمری طولانی‌تر دارند و بیشتر طول می‎کشند.

درد ادرار

در برخی از افراد که محل قرارگیری آپاندیسشان کمی پایین‎تر است هنگام ادرار دردی شدید احساس می‌شود. البته این موضوع ارتباط زیادی با محل قرارگیری آپاندیس دارد. به طور طبیعی محل آپاندیس در زیر سمت راست شکم است اما گاهی جای آن در افراد کمی متفاوت است.

حالت تهوع

گاهی استفراغ کردن نشانه مشکل آپاندیس است و معمولا در این حالت فرد تمایلی به خوردن غذا ندارد. معمولا در هنگام این نوع استفراغ، ناحیه آپاندیس کمی درد دارد. در نتیجه اگر استفراغ می‎کنید و احساس می‌کنید شکمتان درد می‌گیرد بهتر است زودتر به پزشک مراجعه کنید.

تب

تب نشانه عفونت در بدن است اما اگر با لرز همراه باشد احتمال این که نشانه‌ای از آپاندیس باشد هم وجود دارد. در تب معمولا انسان گرم و داغ می‎شود، اما وقتی با لرز همراه شود، بدنش گرم است اما دوست دارد پتوهای زیادی روی خودش بیندازد.

گاز معده

معملا افراد به طور طبیعی گاز معده دارند، دلایل مختلفی هم دارد، مانند خوردن برخی از غذاها اما گاهی فرد غذای خاصی هم نمی‎خورد و گاهی سوء هاضمه دارد و معده‌اش گاز زیاد دارد. این نشانه‌ای برای مشکل آپاندیس است.

سخت شدن حرکت

برخی اوقات به خاطر درد آپاندیس افراد دچار مشکل برای حرکت کردن می‎شوند. معمولا هم دوست دارند به خودشان بپیچند یا روی تختشان پاهایشان را جمع و باز کنند. اما این تحرکات باعث بیشتر شدن درد می‎شود و بهتر است نفسی عمیق کشیده شود.