یخچال

اگر یخچال تمیز نشود شما را مریض می‏کند. طبق تحقیقات و آزمایشات سال ۲۰۱۳ روی ۲۰ آشپزخانه به صورت تصادفی مشخص شده که یخچال یکی از آلوده‎ترین قسمت‎های آشپزخانه است.

بالش

همه بالش را می‏شویند، اما باید این کار را جدی‏تنر انجام دهند. بالش‎ها باید حداقل هفته‏ای یک بار و با اب گرم شسته شوند.

کابینت آشپزخانه

معمولا کابینت‎های آشپزخانه، چه قسمت روی آن و چه داخلش خیلی کم نظافت می‏شود و برخی فقط این کار را سالی یک بار انجام می‎دهند و در طول سال بیشتر داخل آن را مرتب می‏کنند. اما برخی از مواد گازی ترشح می‎کنند که مناسب نیست و باید تمیز شود، مخصوصا اگر آن مواد فاسد هم بشوند.

حمام

حمام و وسایل داخل آن از قسمت‎هایی هستند که چون برای نظافت استفاده می‏شود این طرز فکر ایجاد می‏شود که نیازی به تمیز کردنش نیست. اما حتی صابون و جای آن هم باید تمیز شود و دوش حمام می‏تواند در صورت تمیز نشدن یکی از آلوده‎ترین قسمت‎های خانه باشد.

دستگیره در

دستگیره‎های در از قسمت‎هایی هستند که در طول شبانه‎روز بارها و بارها از آن استفاده می‏شود و وقتی نوبت نظافت می‏رسد توجه زیادی به آن نمی‎شود. دستگیره‌ها را باید هر چند روز یک بار و با دقت تمیز کرد.

کامپیوتر و موبایل

کامپیوتر و موبایل از وسایلی هستند که باید به نظافت آن‌ها توجه ویژه داشت. این وسایل مدام و در هر شرایطی مورد استفاده قرار می‏گیرد و جرم زیادی دارد.