درنگ: هتل‌ها در سراسر دنیا بسته به استانداردشان قیمت‌های متفاوتی دارند اما گاهی هتل‎هایی با استانداردهای مشابه قیمت‌های متفاوتی دارند. مردم فکر می‎کنند هرچه بیشتر پول بپردازند هتلشان بهتر و البته «اتاقشان تمیزتر» است. همیشه هم این طور نیست. مواردی در هتل‎ها هستند که باید از استفاده از آن‌ها اجتناب کرد یا در صورت ضرورت در استفاده سلامت را درنظر گرفت. در زیر به آن‌ها اشاره می‎کنیم:

وسایل موجود در سرویس بهداشتی

کانتر موجود در هتل و وسایل روی آن از آلوده‎ترین‎ها هستند. گاهی آن‌ها را با همان دستمالی تمیز می‎کنند که با آن توالت را تمیز می‎کنند و شما این را نمی‎دانید.

ریموت کنترل‌ها

ویروسی به نام ایکولی وجود دارد که برای بدن انسان بسیار خطرناک است. این ویروس به راحتی می‎تواند روی اشیاء زندگی کند. ریموت‌های موجود در هتل‌ها به راحتی می‏‌توانند آلوده به انواع ویروس باشند و شما بدون این که متوجه باشید توسط آن بیمار شوید.

میز

میزهای موجود در هتل را اصلا با میزهای خانه خودتان مقایسه نکنید. این میزها خیلی دیر به دیر تمیز می‎شوند و روی سطح آن‌ها ویروس‌های زیادی وجود دارد. بهتر است خودتان قبل از استفاده آن را ضدعفونی کنید.

تلفن

دستگاه‌های تلفن داخل هتل مانند آهن‎ربای جرم و آلودگی هستند. جرم روی این دستگاه‌ها می‎تواند دلیل اصلی ابتلای افراد به انواع بیماری‌های عفونی و پوستی باشد. سعی کنید تا حد امکان از آن دوری کنید.

یخ

عجیب‎‌تر از همه موارد شاید این مورد باشد. حتی یخ‎های موجود در اتاق هتلتان هم تمیز نیستند. به هیچ وجه نمی‎دانید قبل از شما قالب یخ به چه منظور استفاده شده است. شاید کمی از آن استفاده شده و روی آن دوباره آب ریختنه‌اند تا یخ بزند.

تختخواب

وسایلی که مربوط به خوابیدن هستند معمولا بیش از بقیه با بدن افراد مختلف در ارتباط هستند. اما گاهی به خوبی شسته و ضدعفونی نمی‏‌شوند. بهتر است همراه خودتان وسایلی داشته باشید که از تماس مختلف بدنتان با این اشیا جلوگیری کند. یا با لباس‌هایی بخوابید که پوست بدنتان کمترین تماس را داشته باشد.