درنگ : در بدن انسان برخی از اعضا زودتر از دیگر اعضا پیر می‎شوند و سن را نشان می‎دهند. بسیاری از افراد سعی می‎کنند با انجام عمل‎های جراحی صورت و نواحی‎ای که بیش از باقی در دید هستند را تغییر دهند تا جوان به نظر برسند، اما برخی از اعضا را نمی‏توان کاری کرد.

دست‌ها

مخصوصا در بانوان دست‎ها یکی از بخش‎هایی هستند که زودتر از باقی اعضا سن واقعی را نشان می‌دهند. یکی از دلایل اصلی این است که دست‎ها به ندرت پوشیده هستند و در بیشتر عمر یک انسان پوششی ندارند.

چشم‎ها

خط و خطوطی روی صورت می‏افتد که برخی از آن‌ها در گوشه چشم هستند و به خط خنده مشهورند. دلیلش این است که پوست اطراف چشم نازک‎تر از باقی قسمت‎ها است.

لب‌ها

همزمان با اطراف چشم و روی پیشانی معمولا خط و خطوطی هم روی لب‎ها می‎‏افتد که به وضوح نشان دهنده سن است.

گردن

هرچقدر هم در طول زندگی از سر و صورتتان مراقبت کرده باشید مطمئنا نمی‏توانید جلوی مسن شدن گردنتان را بگیرید. این قسمت از بدن خیلی زود پر از چین و چروک می‏شود.

آرنج‌ها

مانند زانوها، آرنج‌‎ها هم قسمتی هستند که کاملا استخوانی‏اند، همچنین مردم بارها هنگام نشست آرنج‌‎ها را روی سطوح قرار داده‎اند.

مو

بیشتر مردم اولین موهای سفیدشان را در اوایل دهه چهارم زندگی و ۳۰ سالگی می‎بینند. دلیلش این است که در این سن بدن تولید رنگدانه‎ها را متوقف می‏کند.