درنگ: این روزها در بیشتر خانه‌ها مایکروویو وجود دارد اما کابینت‌کارها کمتر به آن توجه می‌کنند و جایی خاص برای آن درنظر نمی‌گیرند. در زیر به توصیه‌هایی برای جاگذاری آن در آشپزخانه اشاره می‌کنیم که می‌توانید به کابینت‌ساز سفارش دهید تا از این ایده‌ها استفاده کند.

بالای فر

در یک برج پیشرفته در امریکا برای اولین بار از مایکروویو به طور مستقیم بالای فر استفاده شد. با این کار نه تنها بهترین فضا برای استفاده از آن را پیدا کردید، بلکه دو وسیله که معمولا در آشپزخانه زیاد از آن‌ها استفاده می‌شود را در کنار هم قرار دادید.

بالای کابینت

سعی کنید حتی از بالاترین نقاط آشپزخانه هم استفاده کنید، البته به شرطی که ارتفاع مناسب باشد و برای استفاده از آن به دردسر نیفتید. می‌توان از آن بالای فر اما نه مستقیما روی آن استفاده کرد. یعنی بین مایکروویو و فر یک کابینت یا یک کشو فاصله باشد.

روی دیوار

اگر آشپزخانه کوچکی دارید و فضای کافی در اختیار نیست، می‌توان از قرار دادن آن داخل نیمی از یک کابینت یا حتی نصب آن روی یک پایه روی دیوار بهره برد. در این روش بیشتر از زیبایی روی کاربردی بودن آن کار شده است.

جایگذاری داخل کابینت

گاهی پیش می‌آید که قرار دادن یک مایکروویو در آشپزخانه زیبایی فضا را از بین می‌برد و نبودنش بهتر از بودنش است. گاهی هم پیش می‌آید که افراد دوست دارند آشپزخانه‌ای رمزآلود داشته باشند که کسی نتواند به راحتی از آن استفاده کند. در این حالات بهتر است از داخل یک کابینت برای قرار دادن مایکروویو استفاده کنید.

خطی

اگر در آشپزخانه فضای مناسب داشته باشید می‌توانید از سیستم خطی استفاده کنید و ماکروویو و فر را در کنار هم قرار دهید. این روش چیدمان زیبایی خاصی به آشپزخانه می‌دهد و تنها شاید به دلیلی برخی افراد از آن استقبال نکنند و آن هم این است که شبیه به آشپزخانه‌های صنعتی می‌شود.

قاب ویژه

در آشپزخانه‌ها معمولا جایی برای قراردادن یخچال در نظر گرفته می‌شود. تصور کنید چنین جایی برای قرار دادن مایکروویو هم وجود داشته باشد و حتی برای زیباتر شدن می‌توان یک قاب چوبی هم در اطرافش قرار داد. اگر قاب به همراه ماکروویو از سطح کابینت‌ها کمی بیرون‌تر آمده باشند، طراحی‌تان زیباتر هم خواهد شد.