درنگ : معمولا زیورآلات نقره بعد از گذشت مدتی تیره و کدر می‌‏شوند اما راه‎هایی برای براق کردن‏ آنها وجود دارد که در زیر به آن‎ها اشاره می‎کنیم:

فویل آلمینیومی

یک لیتر آب و یک قاشق غذاخوری سودا و قطعه‎ای از فویل آلومینیومنی را بجوشانید. بعد نقره را برای مدت ۱۰ ثانیه داخل آب در حال جوشیدن بیندازید. اگر خیلی کدر است این زمان می‏‌تواند مقداری بیشتر باشد. آن را با ابر خشک کنید و با معجزه این جوشیدنی آشنا شوید.

پودر ماشین لباسشویی

برای درخشان شدن نقره، داخل یک ظرف به اندازه معمولی را با فویل آلومینیومنی بپوشانید و داخل آن آب جوش بریزید. یک قاشق غذاخوری پودر ماشین لباسشویی اضافه کنید و نقره را برای یک دقیقه داخل آن بشویید. بعد آن را زیر آب تمیز بگیرید و خشک کنید.

سس کچاپ

شاید باورش سخت باشد، اما کچاپ کمک زیادی به شما می‌‏کند. تکه‎ای دستمال توالت بردارید و کچاپ را با آن روی نقره بمالید. بهتر است اجازه دهید کچاپ برای مدت ۱۵ دقیقه روی آن بماند. بعد با دستمالی نرم آن را تمیز کنید و با آب ولرم بشویید. این کار نقره شما را درخشان و تمیز می‏‌کند.

مایع دستشویی

این مایع کارش فقط از بین بردن جرم نیست بلکه به درخشانی و تمیز کردن نقره هم کمک می‎کند. چند قطره از آن را روی نقره بریزید. با دستمالی نرم آن را بشویید، بعد با آب ولرم آن را شستشو دهید و خشک کنید و از درخشندگی نقره‎تان لذت ببرید.

لیمو  و سودا

این مایع به خوبی باعث درخشش نقره می‏‌شود. در ظرفی سودا و آب لیموترش را برای مدت یک ساعت بجوشانید. این مایع در واقع جادویی‎ترین مایعی است که برای درخشان شدن فلزات، مخصوصا نقره استفاده می‎کنند.

خمیر دندان

خمیر دندان محتویاتی دارد که باعث درخشندگی نقره می‌‏شود. مقداری از آن را روی نقره‎تان قرار دهید و سعی کنید با پارچه‎ای نرم آن را پولیش کنید. بعد با آب ولرم بشویید و ببینید که چطور نقره شما نسبت به قبل درخشندگی بیشتری دارد.