گوشی خود را از جیبتان در بیاورید

برای سرد نگه­داشتن گوشی خود در یک روز گرم نباید آن را در جیب خود نگه­دارید زیرا علاوه بر گرمای محیط دمای بدن نیز باعث بالا رفتن دمای گوشی شده و ممکن است حتی باث انفجار گوشی در جیب شود. پس بهتر است برای سرد نگه­داشتن، آن را در یک مکان دور از نور و در سایه قرار­داد.

عدم استفاده زیاد

تنهای گرمای بیرونی نیست که می­تواند به گوشی آسیب برساند، بلکه بازی کردن و استفاده مداوم از گوشی نیز باعث پایین آمدن کارایی آن می­شود.اثر استفاده زیاد از گوشی و گرمای زیاد هوا در تابستان می­تواند باهم دیگر اثر چند­برابر گذاشته و بهترین راه برای خنک کردن گوشی در چنین شرایطی قرار­دادن آن در حالت پرواز است.

قرار­دادن گوشی در ماشین

قرار­دادن گوشی در ماشین مثل گذاشتن آن داخل یک گلخانه است. تحقیقات جدید مشخص کرده­است که دمای یک ماشین پارک شده در زیر نور خورشید می­تواند در ساعات اولیه تا ۴۷ درجه برسد. شرکت­های سازنده گوشی­ها شدیداً توصیه می­کنند که نباید گوشی را در جایی با دمای بالاتر از ۳۵ درجه قرار­داد.

شارژ کردن زیر نور مستقیم خورشید

شارژ کردن گوشی، خود باعث افزایش دما و داغ شدن آن می­شود حال شارژ کردن آن زیر نور مستقیم خورشید می­تواند اثری چندین­برابر مخرب­تر داشته باشد.

شارژ شدن گوشی زیر بالشت

مانند دلایل قبل، شارژ کردن گوشی زیر بالشت یا هرچیزی که باعث ایجاد گرما می­شود، می­تواند دمای آن را تا حد خطرناکی بالا­ببرد و باعث ایجاد آتش­سوزی شود از این رو توصیه می­شود که حتماً گوشی را در یک مکان شایه قرار داده تا از داغ شدن بیش از اندازه آن جلوگیری شود.

در صورت داغ شدن، آن را داخل فریزر قرار­ ندهید!

تغییر دمای ناگهانی نیز بسیار خطرناک است و امکان محبوس شدن و یخ زدن آب را داخل گوشی افزایش می­دهد. برای سرد کردن گوشی بهترین راه این است که آن را در اتاق و یک جای تقریباً خنک قرار­داده تا به تدریج خنک شود و دمای آن کم­شود.