درنگ : از رایج‏ترین بیماری‌هایی که مردم به آن مبتلا می‎‏شوند سرماخوردگی در ماه‎هایی خاص از سال است. درمان این بیماری‌ یکی از ساده‏ترین کارهاست که در زیر به آن اشاره می‏کنیم:

غرغره کردن

یکی از موثرترین کارها برای از بین بردن سرماخوردگی غرغره کردن آب با مقدار کمی نمک است. طبق آزمایش انجام شده این کار حتی از ابتلا به این بیماری‌ها هم جلوگیری می‎کند.

سوپ

از قدیم می‎گویند باید برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا سوپ مرغ خورد و دلیلی هم برایش وجود ندارد. اما شواهد نشان داده واقعا خوردن آن باعث می‏شود التهابات مربوط به این بیماری‎ها کاهش پیدا کند.

استراحت

یکی از مهم‏ترین کارها برای راحت شدن از این بیماری‌ها استراحت کردن است. باید در زمان بیماری به اندازه کافی بخوابید تا بدن برای مبارزه با بیماری قوی شود.

مسکن

در مدت زمان استراحت سعی کنید از قرص‎های مسکن استفاده کنید تا کمتر دچار درد و کلافگی ناشی از این بیماری‌ شوید و راحت‎تر استراحت کنید.

عسل

سعی کنید شیر داغ با عسل یا آب داغ با عسل بنوشید. عسل شدیدا در کاهش التهابات مربوط به گلو موثر است و عفونت را از بین می‏برد.

زنجبیل

خیلی اوقات در سرماخوردگی، معده هم دچار مشکل شده و هضم غذا سخت‎تر می‌شود. برای از بین بردن مشکلات معده در این دوران از جوشانده زنجبیل استفاده کنید.