۱ – برای انجام کارهای منزل دستکش بپوشید

ناخن های شما در حین قرار گرفتن مداوم در معرض شوینده های متفاوت و حتی آب شکننده و ضعیف میشوند. پس بهتر است هنگام کار با مواد شوینده از دستکش استفاده کنید.

 

۲ – تا حد امکان ناخن های خود را کوتاه کنید.

درست است که ناخن های بلند زیباتر به نظر می آیند ولی به گفته دکتر سامر از موسسه پوست و زیبایی واشنگتن هنگامی که ناخن ها بلند تر هستند سطح بیشتری برای جذب مواد شیمیایی و مضر دارند که این امر باعث ضعف شدید ناخن ها میشوند.

 

۳ – مصرف بایوتین خود را بالا ببرید

بایوتین آنزیم کمکی ویتامین ب که حلال در آب است را مستوانید از داروخانه ها به عنوان مکمل غذایی تقویتی تهیه کنید. دکتر دانا استرن متخصص پوست و زیبایی از نیویورک در این خصوص میگوید مقدار مصرف روزانه بایوتین باید روزانه بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ میکروگرم باشد تا ناخن و موهایی سالم داشته باشید. او همچنین میگوید به دلیل رشد آرام ناخن ها تاثیر استفاده منظم بایوتین پس از ۴ ماه در ناخن های دست و پس از ۹ ماه در ناخن های پا قابل مشاهده خواهد بود. او همچنین افزود بایوتین به صورت طبیعی در مواد غذایی نیز وجود دارد. این خوراکی ها عبارتند از: ماهی سالمون, بادام, بادام زمینی و تخم مرغ.

 

۴- از لاک پاکن و محلول ضد عفونی کننده دست که حاوی الکل است استفاده نکنید

لاک پک کن هایی که حاوی آستون هستند ناخن های شما را به شدت خشک خواهند کرد و به هیچ وجه نباید استفاده شوند ولی اگر از لاک پاکن بدون آستون استفاده میکنید به خاطر داشته باشید که بیش از یک بار در هفته از آن استفاده نکنید زیرا استفاده بیش از حد از لاک پاک کن به طور طبیعی ناخن های شما را خشک خواهد کرد.

اگر مجبورید تا از ضد عفونی کننده دست استفاده کنید بهتر است با استفاده از کرم مرطوب کننده خشکی دست خود را از بین ببرید.

 

۵- بیشتر از ۵ روز دز هفته از لاک ناخن استفاده نکنید

اگر لاک ناخن بیشتر از ۴ الی ۵ روز بر روی ناخن بماند موجب از بین رفتن کراتین بر روی ناخن میشود و این امر باعث ایجاد لکه های سفید بر روی ناخن خواهد شد که نشان از ضعف ناخن های شما دارد.

 

۶- مانیکور و پدیکور را برای مناسبت های خاص بگذارید

مانیکور و پدیکور بدون شک زیبایی خاصی داشته و اعتماد به نفس شما را بالا میبرد ولی این امر موجب ضعف شدید ناخن ها در مدت طولانی شده و ساختار ناخن را ضعیف و شکننده خواهد کرد.