درنگ: بسیاری از مواد غذایی هستند که قابلیت ماندگاری طولانی در فریزر را دارند و مشکلی هم برایشان پیش نمی‎آید. اما کمتر کسی از این قابلیت آن‌ها خبر دارد و در این مطلب به این مواد اشاره خواهیم کرد.

سفیده تخم مرغ

این ماده یکی از موادی است که حداقل برای مدت ۱۲ ماه در فریزر قابل نگهداری است. هر زمان هم که آن را از فریزر خارج کرده و بعد از یخ‏زدایی استفاده کنید تازه است.

کره

خیلی‎ها فکر می‏کنند چون بسیاری از لبنیات خراب می‏شوند کره هم عمری طولانی نخواهد داشت. در حالت عادی هم کره باید در فریزر نگهداری شود. اما این ماده می‎تواند برای مدتی طولانی در فریزر بماند و مشکلی هم برایش پیش نیاید.

نان

کربوهیدرات با سرما رابطه خوبی دارد. شاید نمی‎دانستید اما نان به راحتی تا مدت ۳ ماه در فریزر قابل نگهداری است. بعد از یخ زدایی هم کاملا شکل تازگی‎‏اش را به دست می‎آورد.

چیپس

شاید شما هم از کسانی باشید که عاشق خوراکی‌‎هایی مانند چیپس و پفک هستید. شاید هم با دیدن این مواد به وجد آمده مقدار زیادی خریداری می‎کنید که توانایی خوردن همه آن را هم ندارید. اما باید بدانید چیپس قابلیت فریز شدن را دارد.

سبزیجات

سبزیجات از موادی هستند که همواره به استفاده از نوع تازه آن توصیه می‏شود. اما باید بدانید که این مواد قابلیت فریز شدن را هم دارند و بسیاری از انواع آن اتفاقات ماندگاری زیادی هم دارند. البته که ممکن است بعد از یخ‏‎زدایی کمی آب آن گرفته شده و طعمش تغییر کرده باشد.

آجیل

درست است، آجیل هم ماندگاری زیادی در فریزر دارد و در این شرایط روغن‏های طبیعی موجود در آن هم باقی می‎ماند. باید آجیل را در کیسه‎ای دربسته در فریزر قرار داد. با این شرایط ماندگاری آجیل بیش از ۸ ماه خواهد بود.