درنگ : متخصصان معتقدند مصرف خوراکی‌هایی که دارای بیوتین است می‎تواند باعث استحکام و تقویت کیفیت مو و ناخن شود. در زیر درباره مواد غذایی‌هایی که بیوتین دارند توضیح می‎دهیم:

  • بادام

در یک چهارم فنجان بادام ۱۴٫۲۷ میکروگرم بیوتین وجود دارد. یعنی مصرف روزانه چند بادام حداقل برای مو و ناخن شما بسیار مفید خواهد بود. افراد بزرگسال روزی ۳۰ میکروگرم بیوتین نیاز دارند و بیش از دو سوم آن با خوردن یک چهارم فنجان بادام تامین است.

  • تخم‌مرغ

وقتی بدانید تخم مرغ چقدر بیوتین دارد، نیمرو تبدیل به یکی از محبوب‎ترین صبحانه‎های زندگی شما می‎شود. در واقع تخم مرغ غنی‏ترین منبع بیوتین است. این خوراکی هم بیوتین زیادی دارد که باعث رشد بهتر مو می‏شود و هم باعث درخشندگی موها هم خواهد شد.

biotin
  • پیاز

بهتر است از این به بعد استفاده از پیاز خام را بیشتر در دستور کار قرار دهید. هر یک فنجان پیاز حدود ۸ میکروگرم بیوتین دارد. بهتر است پیاز را خام میل کنید و از آن می‎توان همراه با غذا، روی سالاد و داخل ساندویچ استفاده کرد.

  • جو

یک منبع غنی بیوتین جو است. یک چهارم فنجان جو ۲۵ میکروگرم بیوتین دارد. مصرف جو به صورت خام با شیر یا پخته در سوپ شدیدا توصیه می‏‌شود و می‎تواند باعث سلامتی مو و ناخن‌تان باشد.

  • گوجه فرنگی

برای قرار دادن گوجه فرنگی در بشقابتان همراه با هر غذایی به دنبال بهانه باشید. این ماده برای شما بسیار موثر و مفید است. یک فنجام گوجه فرنگی به سالادتان اضافه کنید و همچنین از آن در ساندویچ و سوپ و … استفاده کنید.

  • هویج

هویج سرشار از بیوتین است. البته که غیر از بیوتین شامل مواد مناسب دیگر برای سلامتی پوست و مو هم هست. هویج بهترین درمان برای پوست خشک و شوره سر است، با خوردن آن خون بهتر در بدن به گردش درمی‎آید و باعث رشد مو و ناخن می‏شود.