درنگ : شاید حتی تصورش را هم نکرده باشید که تبدیل به موجودی جاودان شوید که هرگز نمی‎میرد. اما باید بدانید در دنیا حداقل حیواناتی هستند که فرمول همیشه زنده ماندن را پیدا کردند! شاید روزی انسان هم به این فرمول دست پیدا کند؛ اما تا زمانی که این اتفاق رخ نداده می‏توانید در زیر با حیوانات همیشه زنده آشنا شوید.

  • عروس دریایی

البته نه همه عروس‌‎های دریایی، بلکه نوع خاصی از آن وجود دارد که سنش معکوس می‏‎شود. این موجود توانایی ویژه‌ای دارد. وقتی مریض می‎شود در عرض سه روز به روزهای اول زندگی‎اش بازمی‎گردد و سلول‎های بدنش دوباره به طور سالم بازسازی می‎‏شود.

 

  • خرچنگ

نوعی از خرچنگ وجود دارد که به آن بدون رشد می‌گویند. این حیوان تا زمانی که مریض یا شکار نشود زنده خواهد ماند. برخی از نمونه‌های آن در سن ۳۰-۴۰ یا ۵۰ سالگی می‌میرند و دلیلش مریضی‌هایی است که به آن مبتلا می‎شوند، اما بسیاری از نمونه‌های آن تا به حال کشف شدند که بیش از ۱۴۰ سال عمر داشته‌‎اند.

 

  • لاک‌پشت

نوعی از لاک‌پشت‌‌ها هستند که بسیار بزرگند. آن‌ها می‎توانند قرن‌ها زندگی کنند. به همین دلیل تخمین زده شده که نسلشان هرگز از بین نمی‎رود. این حیوان مقابل بیماری‌ها هم مقاوم است، مگر بیماری‌اش بسیار جدی باشد. در واقع می‎توان آن‌ها را ابدی دانست.

 

  • کرم

نوعی از کرم وجود دارد که به آن کرم صاف می‌گویند. آن‌ها توانایی بازسازی خودشان را دارند. حتی اگر این کرم را به صورت طولی برش دهید، بدون این که مشکلی برایش پیش بیاید تبدیل به دو کرم صاف می‎شود که هریک به صورت جداگانه برای خودشان زندگی می‎کنند. این حیوان ابدی است و هرگز نمی‎میرد.

 

  • وال

نوعی از وال‌ها وجود دارد که بسیار بزرگ هستند و می‎توان آن‌ها را قدیمی‎ترین پستانداران دانست. البته گونه‌‎های بسیاری از وال‌ها هستند که بیش از ۷۰ سال سن دارند. حتی دانشمندان در اوایل دهه ۹۰ دریافتند که وال‌‎هایی وجود دارند که متعلق به قبل از سال ۱۸۰۰ هستند. تا امروز مسن‎ترین وال شناخته شده توسط انسان ۲۱۱ سال عمر دارد.

 

  • تنبل

اگر سعی کنید یک تنبل را بکشید شانس زیادی نخواهید داشت، چون این موجودات تقریبا ابدی هستند. آن‌ها هزاران سال عمر می‎کنند. بدن آن‌ها ماده‎‌ای ترشح می‎کند که به خوبی از آن‌ها حمایت می‎کند.