درنگ : بسیاری از افراد این قابلیت را دارند که چندین کار را به طور همزمان و البته به بهترین شکل انجام دهند. این افراد در ماشین و در حال رانندگی هم تمام تمرکزشان را روی راندن ماشین نمی‌‎گذارند و گاهی کارهای دیگر هم انجام می‌دهند. اما بسیاری از این کارها خطرناک است و نباید هنگام رانندگی انجام شود. مواردی که در زیر به آن‌ها اشاره شده مواردی هستند که در دنیا توسط پلیس ثبت و فرد خاطی جریمه شده است.

تغییر لباس | برخی افراد در ماشین و در حال رانندگی تصمیم می‎گیرند لباس‎هایشان را عوض کنند. مخصوصا در کشورهای خارجی گزارشات زیادی از تخلف رانندگان و لباس عوض کردن هنگام رانندگی توسط ماموران پلیس ثبت شده است.

تعویض پوشک بچه | از دیگر خلاف‎های رایج خصوصا در امریکا عوض کردن پوشک بچه هنگام رانندگی است. وقتی قرار باشد سر وقت به قرار برسی ممکن است هرکاری انجام می‌دهی حتی کارهایی که اشتباه هستند.

بافتن بافتنی | عجیب‎ترین کار شاید بافتن بافتنی پشت فرمان خودرو باشد. این کار از بقیه عجیب‎تر است چون نیاز به دقت ویژه و استفاده از هر دو دست به صورت همزمان دارد.

آرایش کردن | یکی از رایج‌‏ترین کارها که عمدتا هم توسط خانم‎ها انجام می‎شود آرایش کردن پشت فرمان ماشین است. آن هم در حالی که در آینه وسط خودرو خودشان را نگاه می‎کنند!

سیگار کشیدن، خوردن خوراکی، صحبت با تلفن همراه | این موارد مواردی هستند که ممنوع هستند اما یکی از رایج‌‏ترین تخلفات رانندگان هستند. حتی خود شما هم بارها افرادی را دیده‎اید که پشت فرمان ماشین با تلفن صحبت کردند یا چیزی خوردند یا سیگار کشیدند.

تایپ کردن | یکی از خطرناک‎ترین کارها هم تایپ کردن هنگام رانندگی است. گاهی این تایپ کردن با لپ‌تاپ است و بیشتر اوقات با گوشی موبایل. ارسال تکست با موبایل هنگام رانندگی یکی از رایج‌‏ترین و البته خطرناک‎ترین تخلف‌ها در رانندگی است.