درنگ : گاهی اوقات هرچقدر سعی دارید خانه را تمیز کنید موفق نمی‏‌شوید و منزلتان آن طور که دوست دارید تمیز نمی‎شود. اشتباهاتی هستند که بین اکثر مردم رایج هستند و باعث می‎شوند چنین مشکلاتی پیش بیاید که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

تمیز کردن بیشتر قسمت‌ها با یک دستمال

دستمال تمیزی که برای پاک کردن وسایل استفاده می‌کنید بعد از چند دقیقه استفاده کثیف می‌‏شود و آن کثیفی را به اجسام دیگر منتقل می‌کند. پس باید از تمام قسمت‌های آن استفاده کرده و بعد دستمال را عوض کنید.

استفاده از پرهای گردگیری

هرچقدر هم در تبلیغات از این وسیله تعریف کنند، باید بدانید که این ابزار خیلی هم مناسب نیستند. این پرها به جای جذب کثیفی فقط گرد و غبار را از قسمتی به قسمت دیگر منتقل می‌کنند. بیشتر اوقات هم آن را روی زمین می‌ریزند و با راه رفتن دوباره خانه کثیف می‎شود.

تمیز نکردن جارو برقی

وقتی فیلتر و کیسه هوای جارو برقی برای مدتی طولانی عوض نشوند، نه تنها باعث می‌‏شود که مکندگی جاروبرقی کم شود، بلکه گرد و غبار از پشت آن به بیرون پرتاب می‎شود.

قرار دادن توالت شور در محفظه‎اش بلافاصله بعد از استفاده

اگر برس شستشوی توالت را بلافاصله بعد از استفاده در محفظه قرار دهید، آلودگی‌ها و میکروب‌های توالت که روی آن نشسته‌اند رشد می‎کنند. در نتیجه دفعه بعد که توالت را بشویید دوباره این جرم‌ها به آن منتقل می‎شوند.

نادیده گرفتن سینک

این طور تصور می‎شود سینک آشپزخانه چون مدام با شستشو و آب و کف سروکار دارد، آلوده نیست. اما برعکس، چون محل تجمع باقی مانده غذا است، به راحتی آلوده می‎شود. وقتی هم در قسمت‌هایی از آن آب جمع شده و بماند به رشد باکتری‌ها کمک می‌کند.

اسپری کردن تمیزکننده‌ها به طور مستقیم روی سطوح

اسپری کردن مایع تمیزکننده به طور مستقیم روی وسایل، شیشه و … راه حل مناسبی نیست. بلکه باعث چرب شدن آن‌ها می‎شود. این چربی هم باعث می‎شود کثیفی و آلودگی بیشتر روی سطوح بنشینند. بهتر است تمیزکننده را روی دستمال اسپری کنید.