درنگ : پاسخ این سوال که تکنولوژی و استفاده از آن چیز خوبی است یا نه برای خیلی‎ها هنوز نامشخص است. اما در این مطلب توضیح می‏دهیم که چطور تکنولوژی می‏تواند باعث مریض شدن شما شود.

حمله عصبی

روانشناسان درباره شرایط جدیدی به نام «نوموفوبیا» هشدار دادند. این مخفف «no mobile phone phobia» است که تاثیرش روز به روز روی افراد بیشتر می‎شود. در این شرایط وقتی کسی از گوشی موبایلش دور شود دچار حمله عصبی و استرس می‎شود.

اسپرم ضعیف

سیگنال‎های وای فای می‌‎تواند باعث ضعیف شدن اسپرم در مردان شود و در نتیجه مشکلات مربوط به ناباروری را در آن‌ها افزایش دهد.

سندروم کامپیوتر

نگاه کرده به مانیتور برای مدت‎های طولانی در روز هیچ لطفی به چشم شما نمی‏کند. خستگی چشم، سوزش آن، سردرد و غیر شفاف بودن دید از مشکلات آن است.

دست

طبق تحقیقات دانشمندان استفاده بیش از اندازه از گوشی موبایل یا تبلت مشکلات زیادی برای دست ایجاد می‎کند. اگر دست شما هم آسیب دیده است بهتر است هرچه سریع‎تر به متخصص یا فیزیوتراپ مراجعه کنید.

فضای مجازی

روز به روز استفاده از فضای مجازی بیشتر شده و در حال گرفتن جای فضای حقیقی هم هست. حتی فیلم‎ها هم سه‎بعدی شدند. اما حضور بیش از اندازه در فضای مجازی می‏تواند باعث سردرد و مشکلات روحی در زندگی حقیقی شود.