درنگ : شاید درک این موضوع برای جوانان سخت باشد اما افراد وقتی سن‌شان بالا می‎رود تلاش می‎کنند تا زمانی که می‎توانند رانندگی کنند اما رانندگی افراد مسن تا زمانی باید ادامه داشته باشد که امنیت خودشان و دیگران را به خطر نیندازد. نشانه‌هایی وجود دارد که با مواجه شدن با آن‌ها باید خیلی سریع مانع از رانندگی کردن افراد مسن شوید، چه خانواده‌تان باشد و چه دوست صمیمی.

گم شدن

وقتی افراد مسن برای خرید با خودرو از خانه خارج می‎شوند اما برای رسیدن به مکان‌هایی که شاید هزاران بار در زندگی‌ رفته باشند به مشکل می‌خورند این نشانه خوبی نیست.

خط و خش

اگر چندین بار بعد از رفتن این افراد به مکانی با خودرو دیدید که خط و خش و ضربه وارد شده به خودرو زیاد شده است باید مانع رانندگی فرد شوید.

جریمه‌ها

با توجه به مبلغ بالای جریمه‌های رانندگی هیچ کس دوست ندارد جریمه شود اما گاهی این موضوع در اختیار راننده مسن نیست و نمی‌تواند مانع از جریمه شدن شود. وقتی تعداد جریمه‌های یک خودرو به طرز قابل توجهی افزایش می‎یابد معنی‎اش این است که باید کاری کنید و مانع رانندگی فرد شوید.

کاهش سرعت عکس‎العمل

طبیعتا با بالا رفتن سن، سرعت واکنش و عکس‎العمل به اتفاقات در انسان کاهش می‏‌یابد. در رانندگی هم همین طور است. به محض این که بعد از نشستن در کنار یک فرد مسن که رانندگی می‌کند متوجه این موضوع شدید بهتر است مانع از رانندگی او شوید.

تغییر اخلاق

درست مثل زندگی، بالا رفتن سن باعث می‎شود که صبر افراد مسن در رانندگی کمتر شود. زودتر عصبانی می‎شوند، حوصله ترافیک را ندارند، مدام بوق می‎زنند و … این‌ها نشانه‎هایی از صبر از دست رفته‌شان است.

  قهرمانی بانوی ۸۱ ساله ایرانی در مسابقات دوومیدانی چین
  توصیه زوج‌های مسن به جوانان برای داشتن رابطه جنسی بهتر