درنگ : غذاهای دریایی یکی از مهم‏ترین وعده‎های غذایی هستند که مدام استفاده از آن‌ها مخصوصا ماهی توصیه می‎شود. اما اگر دوست ندارید ماهی بخورید، شاید مشکل از نوع طبخ آن باشد. در این مطلب دستورالعمل‎هایی برای طبخ بهتر ماهی داریم.

حرارت مناسب

ماهیتابه شما باید به خوبی داغ شده باشد. وقتی پروتئین‎های سرد ماهی با آهن داغ برخورد می‌کنند پیوندی شیمیایی تشکیل می‌دهند که به سختی از بین می‏رود.

مدت

این که ماهی برای مدت طولانی پخته شود باعث خشک شدن آن می‎شود و خشکی باعث می‎شود مزه طبیعی این غذا از بین برود. راه خوب این است که ضخیم‎ترین قسمت آن را اندازه بگیرید و در ازای هر اینچ ۱۰ دقیقه ماهی را بپزید.

تماس با دست

نباید ماهی بیش از اندازه با دستان شما تماس پیدا کند. این کار باعث می‏شود پوست بیرونی آن آسیب ببیند. این موضوع هم باعث می‎شود مایع‎های خوشمزه در داخل ماهی حبس شوند.

شستشو

شستشوی ماهی اهمیت زیادی دارد. باید آن را با آب خنک و دمای پایین بشویید و خیلی سریع در کیسه زیپ‌دار قرار داده و داخل فریزر یا یخچال بگذارید. در غیر این صورت باکتری زیادی روی پوست آن رشد می‎کند.

بررسی ماهی

باید قبل از خرید بررسی کنید که ماهی تازه باشد. اولین قدم چشم‌ها است که باید شفاف و واضح باشند. در غیر این صورت سن ماهی زیاد است. همچنین گوشت ماهی تازه نرم است و وقتی آن را فشار دهید فرو رفته و دوباره به بیرون می‏آید.