درنگ: سرویس‎های بهداشتی در خانه‌ها معمولا از اولین جاهایی هستند که وقتی قصد نظافت منزل را داریم، آن‌ها را تمیز می‎کنیم. اما نظافت این بخش از خانه روش‎های خاصی دارد.

دما

اگر قصد دارید سطوح داخل سرویس بهداشتی را نظافت کنید بهتر است دمای آن حداقل ۱۰ درجه از دمای اتاق بیشتر باشد تا سطوح تمیزتر شوند. برای این کار می‏توانید آب داغ را برای مدتی روی سطوح بریزید.

پرده حمام

پرده حمام روش خاص شستشو دارد. نباید آن را همین طور ساده تمیز کرد. باید آن را با یک فنجان سرکه و دو حوله و ماده شوینده در لباسشویی بشویید. بعد از آن هم سعی کنید در هوای بیرون از خانه خشکش کنید.

مسواک

کسی هنگام نظافت سرویس به مسواک‌ها توجه نمی‏کند. اما مسواک جرم بسیاری دارد و هزاران باکتری ایکولی روی آن هست. برای تمیز کردنش باید مسواک را برای مدت ۳۰ دقیقه در فنجان سرکه گذاشت.

جارو برقی

فکر می‎کنید جارو برقی فقط مناسب فرش است؟ این طور نیست. باید سرویس بهداشتی هم جاروبرقی شود. با این کار خواهید دید که بعد از شستشو چقدر کف سطوح تمیزتر می‏شود.

توالت

کاسه توالت به این دلیل که ترشحات زیادی به کنج‎های آن نفوذ کرده بسیار آلوده است و باید هنگام تمیز کردن نهایت دقت وجود داشته باشد و همه قسمت‎‏ها ضدعفونی شود.