درنگ : روغن آرگان یکی از روغن‎هایی است که برای زیبایی و سلامت مو بسیار از آن استفاده می‏شود و استفاده از آن اخیرا رایج‏تر هم شده است. اما لازم است نکاتی را درباره استفاده از آن بدانید.

موهای مرطوب

بهترین زمان برای استفاده از روغن آرگان و زدن آن به مو زمانی است که به تازگی موهایتان را شسته‎اید و فقط کمی آن را با حوله آن هم نه به طور کامل خشک کرده‎اید. در واقع این ماده محافظ خوبی در برابر حرارت سشوار است.

استفاده بیش از اندازه

حتی اگر در مصرف چیزهای مفید هم زیادی‎روی کنید بد است. درباره روغن آرگان هم همین طور است. بهتر است روغن آرگان را فقط دو بار در هفته به موهایتان بزنید. در غیر این صورت باعث چربی بیش از اندازه مو می‏شود.

نامناسب برای همه انواع مو

در واقع روغن آرگان بیشتر مناسب موهای زبر و معمولی است. اگر موهای شما مشکلی نداشته باشد و در شرایط طبیعی باشد، روغن آرگان آن را چرب و نامناسب می‎کند.

انواع روغن آرگان

درست مانند روغن زیتون، بدون در نظر گرفتن اندازه شیشه، روغن آرگان هم در قیمت‏های متفاوت در دسترس است. هرچه ارزان‏تر باشد از فیلترهای کمتری رد شده و به توصیه متخصصان هرچه روغن بهتر باشد برای مو هم مناسب‎تر است.

محتویات

روغن آرگان حاوی ویتامین و آنتی‎اکسیدان‎های زیادی است که باعث می‏شود مو سلامت باشد. این مواد محافظ مو در برابر تابش آفتاب، آب دریا و …. است و در واقع مصرف درست و صحیح از آن برای مو بسیار مفید است.