درنگ : وقتی به رستورانی شیک و تمیز سر می‏‌زنید با خود فکر می‌کنید که پشت پرده چه می‎گذرد. شاید کنجکاو باشید و بخواهید بدانید آشپزخانه‎ای که دیده نمی‌‏شود هم به همین اندازه تمیز و مرتب است یا نه. صحبت‌های مشترک برخی از خدمه رستوران‌‎ها را در این زمینه بخوانید:

مریض شدن

بیشتر افراد وقتی مریض می‎شوند مرخصی گرفته و در خانه استراحت می‎کنند. اما افرادی که در آشپزخانه رستوران‌ها فعالیت می‎کنند عمدتا افراد کم درآمد با شغلی سخت هستند و به سختی می‎توانند غیبت داشته باشند. این یعنی وقتی مریض می‎شوند هم مجبورند سر کار بروند.

آلودگی دستکش‌ها

داخل آشپزخانه افراد مجبورند دستکش پلاستیکی به دست داشته باشند تا نشان دهنده بهداشتشان باشد. اما وقتی با دستکش پلاستیکی همان جاهایی را لمس کنند که با دست بدون دستکش لمس می‎کنند، پس چطور این دستکش‌ها تضمین پاکیزگی هستند؟

سرویس بهداشتی کثیف

معمولا رستوران‌ها به سرویس‌های بهداشتی به این دلیل که توسط مشتریان دیده می‌‏شود اهمیت زیادی می‌دهند و آن را تمیز می‎کنند. اما زمانی که رستورانی سرویس بهداشتی تمیزی نداشته باشد، باید با خودتان فکر کنید پس آشپزخانه چقدر کثیف خواهد بود.

بی‌‏توجهی به سلامت غذا

وقتی کسی در خانه غذا درست می‎‏کند به سلامت آن و برای مثال کم کالری بودن، چرب نبودن، شور نبودن و … توجه می‌‎کند اما رستوران‌ها توجهی به این موضوع ندارند و برایشان فقط مهم است که غذاهایشان خوشمزه و البته پرسود باشند.

رزرو به معنی تضمین نیست

چیزی که جالب است این است که برخی رستوران‌ها شدیدا شلوغند و همسایه بغلی آنها که رستورانی دیگر است بسیار خلوت است. برای ورود به رستوران‌های شلوغ باید میز رزرو کنید. رزرو میز برای این رستوان‌ها ضروری است اما تضمینی برای سر میز نشستن درست راس ساعتی که اعلام کردید نیست.