درنگ: کار کردن در رستوران نیاز به چیزی بیش از هیجان دارد و سرآشپزهای حرفه‌ای توصیه‎هایی برای افراد علاقه‎مند دارند. در زیر به ۵ نکته درباره رستوران‎ها اشاره می‎کنیم:

آشپزخانه هرگز بسته نیست

سرآشپزها تمام ساعت کار می‎کنند تا نتیجه لازم را بگیرند و مشتری را راضی نگه دارند. آشپزخانه ۲۴ ساعته است. مشتریان یک رستوران به ندرت درک می‎کنند که آماده کردن یک غذای مناسب چقدر زمان می‌برد. خیلی اوقات مواد اولیه باید شب‌ها آماده شوند تا برای مدتی در فریزر نگهداری شوند.

مدیریت کردن مشکلات بزرگ

تجربه رستوران‎داری واقعا تجربه‎ای سخت است و در واقع از زمانی که مواد اولیه برای ارائه به مشتری آماده می‎شوند پروسه زمان‌بری طی می‌‏شود. همچنین بیشتر از چیزی که مشتریان رستوران فکر می‎کنند افراد پشت صحنه مشغول کار هستند. از تهیه و آماده کردن تا ارائه. در رستوران همه چیز به مردم و مشتریان ربط دارد و باید این چرخه از تولید تا ارائه به خوبی رعایت و مدیریت شود که خیلی هم سخت است.

منوها خیلی هم لوکس نیستند

خیلی اوقات منوها آنقدر هم که فکر می‎کنید لوکس نیستند و برای آماده شدن غذاها کمتر از تصور شما هزینه شده است. البته همه رستوران‌‎ها سعی دارند لوکس جلوه کنند، از طراحی‎شان گرفته تا منوها و غذاهایشان. اما گزینه‌هایی در اختیار دارند که از طریق آن‎ها قیمت غذای ارائه شده را به تعادل می‎رسانند.

کم شدن یکی از محتویات بلامانع است

در آشپزخانه رستوران‎ها جایگزین کردن مشکلی ندارد. اگر یکی از محتویات یک غذا تمام شده باشد چیزی که شبیه آن باشد جایگزینش می‎شود. اگر شما به رستورانی بروید و در غذایی که سفارش دادید یکی از محتویات را نیابید مطمئنا اعتراض نمی‌کنید و حتی شاید متوجه هم نشوید.

حوصله سرآشپزها هم سر می‎رود

حتی سرآشپزها که می‌دانند پروسه سرو کردن غذا چقدر مهم است گاهی صبرشان تمام می‎شود. کلمنته، سرآشپز سابق و با تجربه فرانسوی می‎گوید: حتی خود من وقتی به رستوران می‎روم و برای مدتی طولانی منتظر می‎شوم صبرم تمام می‌‎شود و اعتراض می‌کنم. بعد از آن یاد دوران کاری خودم می‎افتم و دوباره صبر می‌کنم.