درنگ: طبق اظهارنظر برخی کارشناسان مد و لباس، کفش‎ها یکی از مهم‎ترین قسمت‎ها در پوشش فرد هستند، مخصوصا وقتی کت و شلوار به تن باشد. تقریبا هم این موضوع درست است اما در زیر به بزرگ‎ترین اشتباهاتی اشاره می‎کنیم که آقایان در پوشیدن کفش دارند.

کفش‌های جلو صاف

کفش‌های جلوصاف اصلا استایل خوبی ندارند. باعث اذیت شدن پا هم می‎شوند و بعد از مدتی جای انگشتان پا روی آن‎ها خواهد ماند که این کفش را زشت‌تر هم می‎کند.

کفش‎های ساده

کفش‎هایی هستند که قرار است رسمی باشند اما شبیه کفش راحتی هستند. راحت هم نیستند! این‎ها مناسب هیچ نوع مراسمی نیستند، با کت و شلوار هم بسیار زشت می‏‌شوند.

سایز اشتباه

یک جنتلمن مدرن می‎داند که کفش باید اندازه پا باشد. اندازه نبودن کفش مشکلات زیادی ایجاد می‎کند، مثل شکسته شدن روی کفش یا اذیت کردن پا.

عدم تناسب بین رنگ‌ها

هیشه برای خوش‎پوش بودن لازم است رنگ لباس‎ها به هم بیایند. وقتی کفش یکی از مهم‎ترین قسمت‎ها در پوشش است پس مطمئنا باید رنگ آن با دیگر لباس‎ها هماهنگی داشته باشد.

طرح‎های شلوغ

همیشه خوب است به اصول پایبند باشیم. کفش‎هایی که قسمت‎های جزئی آن مانند بندها رنگ دیگری دارند که با خود کفش هماهنگی ندارد و معمولا طرح‎های شلوغ هم دارند مناسب نیستند. بهتر است نوع کلاسیک کفش را انتخاب کنیم.