درنگ : اگر احساس می‌‏کنید زمانش رسیده کمی برای لاغر شدن تلاش کنید باید بدانید برخی دمنوش‌ها و چای‌ها هستند که می‏‌توانند در این راه به شما کمک کنند. در این مطلب به برخی از این چای‎ها اشاره می‏‌کنیم.

چای سبز | چای سبز یکی از مواردی است که تاثیر زیادی در لاغری دارد. کافئین آن از چای سیاه کمتر است و در نتیجه تاثیرگذاری آن بر خواب شما هم کمتر است. همچنین محتویاتی دارد که به چربی‏ سوزی کمک زیادی می‏‌کند.

 

 

چای نعناع فلفلی | این نوع از چای بسیار برای لاغری مفید است و به غیر از آن باعث بهبود عملکرد سیستم تنفسی بدن می‌‏شود. طعم فوق‎العاده آن لذت‏بخش است و به سوزاندن چربی و کاهش اشتها هم کمک می‌‏کند.

 

 

چای ماچا | این نوع چای نوع پودر چای سبز با طعم و رنگ بهتر است. تحقیقات نشان داد نوشیدن آن ۱۳۷ برابر چای سبز معمولی متابولیسم بدن را افزایش می‌‎دهد، اگر خیلی تلخ بود می‌‏توانید آن را با شیر و عسل هم میل کنید.

 

 

چای زنجبیل | وقتی شدیدا هوس خوراکی تند دارید می‏‌توانید از این چای لاغری استفاده کنید. این چای علاوه بر چربی‎سوزی به تنظیم فشار خون هم کمک می‏‌کند. کافی است مقداری زنجبیل را در آب جوش برای مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید و آن را میل کنید.

 

 

چای رازیانه | رازیانه سطح ملاتونین در بدن را افزایش می‎دهد، هورمونی که به خوابیدن شما هنگام شب کمک زیادی می‎کند. بهتر است آن را همراه با چای‌های لاغر کننده دیگر میل کنید تا نتیجه و طعم بهتر باشد.