درنگ : یکی از سرطان‎های کمتر شناخته شده سرطان تیروئید است. این نوع بیماری نشانه‎هایی دارد که به محض مشاهده آن‌ها باید به پزشک مراجعه کنید و درصدد درمان آن باشید.

تورم

آقایان عمدتا هنگام تراشیدن صورت و خانم‎ها هنگام آرایش کردن در قسمت گلویشان برآمدگی‎ای را احساس می‏کنند و اندازه طبیعی آن را حتما می‎دانند. اگر این قسمت متورم شد باید خیلی سریع به پزشک مراجعه کنید.

صدای گرفته

رشته‎های عصبی که وظیفه کنترل تن صدا را دارند درست پشت تیروئید قرار دارند. در مواقعی که می‎تواند دلیلش سرطان باشد ممکن است تورم تیروئید روی آن‌ها تاثیر بگذارد و در نتیجه صدا خش‌دار و گرفته شود.

سرفه مزمن

افرادی که سرطان تیروئید دارند نوعی از سرفه را به طور مداوم تجربه می‎کنند که شبیه به هیچ یک از سرفه‏های ناشی از کشیدن سیگار، مشکلات ریه یا سرماخوردگی نیست.

بلع دردناک

سرطان تیروئید معمولا باعث می‏شود افراد برای بلعیدن غذا با مشکل رو به رو شوند و غذا خوردنشا با درد همراه باشد. این یعنی تیروئید در حال متورم شدن است.

درد گردن

در بیشتر موارد سرطان تیروئید همراه با درد گردن است. درد گردن مخصوصا در قسمت جلوی بدن نه قسمتی که به کمر منتهی می‏شود (در افراد نادر است) یکی از نشانه‎های سرطان تیروئید است.