درنگ: روابطی که رو به زوال هستند و باید منتظر از هم پاشیدن آن‌ها بود معمولا نشانه‎هایی دارند که افراد تا قبل از رسیدن زمان جدایی به راحتی از آن مطلع نمی‏شوند، که اگر آن را درک کنند شاید برای بقایش تلاش بیشتری کنند. در این مطلب سعی داریم به مواردی اشاره کنیم که نشان می‌دهند رابطه شما رو به فروپاشی است.

قطع ارتباط

گاهی زوجین در طول روز با هم صحبت می‏کنند، اما صحبت‎‏ آن‎ها درباره مسائل روزمره زندگی است و نه بیشتر. برای مثال کمی آب به من بده یا باید شیر بخریم! این یعنی صحبت می‏شود اما ارتباط قطع است.

اختلاف نظر

شاید از قبل درباره زمان بچه‎دار شدن تصمیم گرفته باشد، اما ناگهان تصمیمتان تغییر کند. این بدان معنا است که یکی از طرفین به ماندگاری این رابطه شک دارد.

زمان

گاهی زوجین در خانه در کنار هم هستند، اما زمانی را که با یکدیگر می‎گذرانند بسیار کم است. برای مثال یا سرگرم استفاده از فضای مجازی هستند یا تلفن‎های همراهشان یا موارد دیگر.

احترام

برخی اوقات دیده می‏شود که در روابط زوجین احترامی که روزها اول به هم می‏گذاشتند را دیگر ندارند و این احترام جایش را به بی‎احترامی داده است. این شرایط خطرناک است و به زودی می‏تواند رابطه را از بین ببرد.

صمیمیت

زوجین معمولا با هم صمیمی هستند، در خانه با هم شوخی می‎کنند، درباره مسائل مختلف حرف می‏زنند و مشورت می‎کنند و … زمانی که این شرایط از بین برود باید نگران رابطه بود.