درنگ: متخصصان در جمع بندی کلی به مواردی دست پیدا کردند که هرگاه همسر شما آن‌ها را از شما درخواست کرد باید بدانید که رابطه‎تان در شرایط خطرناکی قرار گرفته است. در زیر به این موارد اشاره می‎کنیم:

تغییر کلی

این که همسرتان از شما بخواهد برایش فردی دیگر شوید، یعنی یا مدل مو یا لباس و پوشش و … را به کل تغییر دهید این کمی خطرناک است. اما خطرناک‎تر درخواست تغییر مسائل بزرگ‎تر مثل شغل، دین و مذهب و … است.

رمز تلفن همراه

رازهایی که زن و شوهرها دارند می‎تواند باعث بر هم خوردن رابطه‎شان شود. اما این به این معنی نیست که هیچ یک حریم شخصی نباید داشته باشند. هرکدام حق دارند موبایلی شخصی داشته باشند و اصلا منطقی نیست که کسی از همسرش رمز موبایل یا شبکه‌های اجتماعی را درخواست کند.

تساوی

در ازدواج موفق خبری از مسئولیت‎های ۵۰-۵۰ نیست. بلکه زوج‌های موفق این طور هستند که سعی می‎کنند تا جایی که شده امور را انجام دهند و اجازه ندهند دیگری به دردسر بیفتد. در واقع زوج‌های موفق مدام به یکدیگر سرویس می‎دهند، حتی اگر غیر منصفانه باشد.

دروغ گفتن

هرگز نباید به راحتی به همسرتان دروغ بگویید. حتی اگر این دروغ مربوط به یک عادت بد خودش است و نمی‎خواهید اذیت شود. لازم نیست رازی نگه دارید و باید بگویید که این کار او بد است.

چشم‌پوشی از خیانت

وقتی یکی از زوجین خیانت می‎کند و دیگری او را می‎بخشد باید تقریبا مطمئن باشد که باز هم خیانت در کار خواهد بود. اگر این اتفاق افتاد و همسرتان را بخشیدید حداقل کاری که از دستتان بر می‏آید این است که جلسات جدی و فشرده‎ای را نزد روانشناس بگذرانید.