درنگ: گاهی در زندگی مشترک مسائلی پیش می‌آید که از نظر زوجین طبیعی است اما در واقع نشانه‎‌ای از انحراف زندگی است. در تحقیق «روانشناسی اجتماعی و علم شخصیت‎شناسی» به برخی از این نکات اشاره شده است. اگر در زندگی با این مشکلات رو به رو هستید باید کمی نگران باشید.

تفاوت زیاد شخصیت

دلیل اصلی بیشتر طلاق‌ها اختلاف شخصیت زوجین است. البته هیچ کس کامل نیست و حتی رومانتیک‌ترین رابطه‌‌ها هم دعوا و درگیری دارند. اما اگر در هر کلمه و جمله با شریک زندگی‌تان اختلاف نظر دارید احتمالش زیاد است که بالاخره روزی مشکلتان جدی شود.

پایان عاشقی

بی‎تفاوتی به شریک زندگی یکی از علائم و نشانه‌هایی است برای یک رابطه از بین رفته. اگر دیگر احساسی به همسرتان ندارید اول برای تغییر شرایط تلاش کنید اما اگر نشد باید بگوییم که سخت است این رابطه ادامه پیدا کند.

تفاوت در عقاید و مذهب

اختلاف ادیان زن و شوهر و عقایدشان شدیدا زندگی را تحت تاثیر قرار داده و ریسک خراب شدن زندگی را بالا می‎برد. فراموش نکنید هر یک از این زوجین از کودکی با عقایدی بزرگ شدند که تغییر آن برایشان سخت یا حتی غیرممکن است.

ازدواج اجباری

چه ازدواج اولتان باشد چه پنجم، اگر یکی از زوجین احساس کند برای ازدواج آماده نیست، ادامه رابطه بسیار سخت خواهد شد. این که بخواهید طرف مقابل را با تلاش برای ازدواج متقاعد کنید اصلا خوب نیست و این تصمیم باید از سوی دو طرف گرفته شود.

رازداری

روزی که ازدواج کردید قبول کردید که یک نفر در زندگی شما شریک است، کسی که مورد اطمینانتان است و به او اعتماد دارید، کسی که قرار است همیشه در کنارتان باشد. به همین دلیل اگر روزی تصمیم گرفتید رازی را پیش خودتان نگه دارید و به همسرتان نگویید باید کمی نگران باشید. چون معنی‌اش بی اعتمادی به همسرتان است.