درنگ : استفاده از جاروبرقی کار را برای نظافت خانه برای بسیاری از افراد راحت کرده است. اما فراموش نکنید استفاده از این وسیله شرایط خاص خودش را دارد و نباید هرگز برخی از مواد را جارو برقی بکشید. در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‏کنیم.

تفاله قهوه

همه کسانی که قهوه دوست دارند می‌‎دانند نباید تفاله آن در دستگاه بماند و باید سریع آن را خارج کنند. اما در غیر این صورت هرگز سعی نکنید آن را داخل جارو برقی بکشید.

مواد خیس

برخی از وسایل آشپزخانه را می‏شوییم و بعد از آن سعی می‎کنیم باقی مانده سالاد و سبزی و … را جارو کنیم. نباید مواد خیس را داخل جارو بکشیم.

خاکستر

بارها شده به دلایل مختلف آتش روشن کردیم و باقی مانده آن مقدار زیادی خاکستر بوده. هرگز سعی نکنید آن را داخل جارو بکشید. ممکن است تکه ذغالی داخل آن باشد و باعث آتش گرفتن جارو شود.

خاک اره

وقتی برای خانه کمد، کابینت یا وسیله چوبی درست کنید مقدار زیادی خاک اره و خرده چوب باقی می‎ماند که هرگز نباید جارو برقی آن را تمیز کند. این مواد می‏توانند به راحتی باعث سوختن موتور جاروبرقی شوند.

سکه و قطعات کوچک

قبل از جارو کردن باید به خوبی روی زمین را نگاه کنید. تکه‎هایی که قابل شکستن و کوچک شدن نیستند به راحتی می‏توانند به جارو آسیب بزنند و باعث پاره شدن کیسه آن شوند.