درنگ: خیلی اوقات پیش می‎آید وقتی می‎خواهید به سفری بروید مشکلاتی برایتان پیش می‎آید اما برخی از این مشکلات رایج‎تر هستند که در زیر به آن‌ها اشاره می‎کنیم:

نرسیدن به پرواز

با وجود همه تلاش‌ها برای به موقع حرکت کردن احتمال اینکه مشکلاتی پیش بیاید زیاد است. سعی کنید همیشه طوری برنامه‎ریزی کنید که زودتر از خانه بیرون بروید تا وقوع برخی مشکلات نیز مانع به موقع رسیدن شما به پرواز نشود.

مریض شدن فرزندان

وقتی برنامه سفر دارید و مریضی پیش می‎آید واقعا بد است. اگر در سفر مریض شوید اوضاع بدتر هم هست. پس یکی از کارهایی که باید انجام دهید این است که چند روز قبل از سفر بیشتر مراقب خودتان باشید.

اتاق نامناسب هتل

به دلایل مختلف اتاق هتل می‎تواند برای شما قابل قبول نباشد. بهتر است تماس نگیرید و برای مکالمه حضوری با مدیر هتل یا مسئولان بروید. اگر باز هم تغییری حاصل نشد تنها کاری که از دستتان بر می‌‏آید این است که در شبکه‎های اجتماعی از بدی‎های هتلتان بنویسید تا دیگران آن را تجربه نکنند.

گم شدن چمدان

خیلی اوقات پیش می‌‏آید که چمدان شما به اشتباه به مقصدی دیگر می‌‏رود. خیلی سریع با پشتیبانی شرکت هواپیمایی مربوطه تماس بگیرید و موضوع را توضیح دهید. حتی سابقه داشته چمدان مسافرانی بعد از ۶ ساعت تاخیر به آن‌ها رسیده است. گاهی هم گفته شده مسافر باید روز بعد به دنبال چمدانشان برود.

از بین رفتن رزرو

همیشه قبل از سفر چندین بار پروازتان را چک کنید. هتل‌، ماشینی که اجاره کرده‎اید و دیگر مسائل را هم همین‎طور. احتمال این که رزرو شما به اشتباه ثبت نشده باشد وجود دارد و در این شرایط کار برایتان سخت می‎شود.