درنگ : این که وقتی یک خانم باردار فرزندش را از دست می‎دهد و بچه می‎افتد، بدون شک اتفاقی دردناک برای او است و مطمئنا همه از سختی‎های این موضوع برای آن مادر و افسردگی و مشکلاتی که بعد از این اتفاق برایش پیش می‎آید شنیده‏‌اید. اما هنگام مواجه شدن با چنین افرادی عباراتی وجود دارند که هرگز نباید آن‎ها را به زبان بیاوریم و در زیر به این عبارات اشاره می‏‌کنیم:

برای همه پیش می‌‏آید

درست است که افتادن بچه ممکن است برای هر خانم بارداری پیش بیاید، اما هرگز نباید به کسی که این تجربه را به تازگی داشته برای دلداری دادن بگویید این اتفاق همیشگی است. او ممکن است فکر کند احتمال دارد دوباره این اتفاق برایش بیفتد.

کاملا تو را درک می‎‏کنم

وقتی به کسی که این تجربه را به تازگی داشته بگویید من کاملا تو را درک می‏‌کنم، اگر پیشنهادی به او بدهید که از نظرش نشدنی یا غیرمنطقی باشد ضربه سنگینی می‎خورد که چطور شما که او را درک می‌‏کنید چنین پیشنهادی می‎دهید.

چرا زودتر نگفتی؟

حتی اگر این مشکل برای نزدیک‎ترین دوست شما هم اتفاق افتاده باشد، نباید در این شرایط از او گله کنید که چرا زودتر به شما در این باره توضیحی نداده است و در این شرایط به هیچ وجه نباید به او فشاری بیاورید.

حتما دلیلی داشته است!

هرگز به کسی که این موضوع را تجربه کرده نگویید حتما دلیلی داشته است. او به اندازه کافی شرایط و موارد متفاوت را در طول روز بررسی می‏‌کند که چرا این طور شده است. شما نباید به این حدس او که دلیلی داشته دامن بزنید.

به زودی دوباره باردار می‎‏شوی

وقتی به چنین فردی امیدواری می‏دهید که دوباره و به زودی باردار می‏‌شوی، نه تنها کمکی به آرام شدن درد او نکردی، بلکه به ذهنیتش جهت دادی که به بارداری دوباره فکر کند و اگر موفق نشود ضربه سنگین‏‌تری خواهد خورد.

  ۵ دلیل غیرعلمی برای تشخیص پسر یا دختر بودن فرزند خانم‌های باردار!
  ۱۱ قانون برای ورزش در دوران بارداری | کالری کافی دریافت کنید
  حرف‌های یک زن فروشنده تخمک؛ مادر مخفی‌ام | رحم اجاره‌ای هم دارم؛ ۲۵ میلیون تومان!
  ۱۱ دستور ضروری برای زنانی که قصد باداری دارند | خاطره‌ای خوب قبل حاملگی بسازید