درنگ: هیچ کس دوست ندارد زمانی که در مسافرت یا تعطیلات به سر می‎برد روی کاناپه دراز کشیده و با همسرش قهر باشد. در این مطلب به موضوعاتی اشاره خواهیم کرد که دلایل اصلی بحث زوجین در مسافرت‌ها هستند و یک روانشسان به آن‌ها اشاره کرده است.

صحبت از خانواده‌ها

یکی از دلایل اصلی بحث بین زوجین حتی زمانی که همه‌چیز خوب پیش می‌رود صحبت از خانواده‌ها است. هرگز نباید درباره یکی از اقوام همسرتان نظری بدهید و همواره سعی کنید حامی یکدیگر باشید.

تنبلی در کادو خریدن

همه کادو گرفتن را دوست دارند اما درباره همسران موضوع متفاوتی هم وجود دارد. اگر آن‌ها با یک کارت هدیه مواجه شوند خیلی خوشحال نخواهند شد. بلکه دوست دارند همسرشان برایشان چیزی را بخرد که دوست دارند و این یعنی همسرشان به خوبی خواسته‌های طرف مقابل را درک کرده است.

ولخرجی

مراقب باشید، زمانی که در سفر هستید به راحتی ولخرجی نکنید که بعد از بازگشت فشار نداشتن پول باعث درگیری‎تان نشود. پول چیزی است که به راحتی می‎تواند روی یک رابطه اثر بگذارد و آن را خراب کند.

توقع زیاد

طبق آمار مربوط به ماه ژانویه بیشترین درصد طلاق‌ها در امریکا به دلیل توقع بیش از اندازه افراد از همسرانشان است. همیشه سعی کنید تعادل را رعایت کنید.

تفاوت سنت‎ها

خانواده یکی از زوجین همیشه در سفر کنار دریا غذای چینی می‎خورد و خانواده دیگری سالاد سبزیجات. این بسیار طبیعی است و هر خانواده عادات و سلیقه‎های خودش را دارد. پس باید برای رعایت عادت‎‌ها به تعادل برسید.